آیا احضار روح همون احضار جنه؟

لینک ورود به بازی همستر

این بخشی از تعالیم اِمیا، استاد متافیزیکه:

حتما شنیدید که بعضی ها میگویند احضار روح یعنی احضار جن. این حرف در متافیزیک کاملا اشتباست و فقط کافی است کمی فلسفه بلد باشید تا متوجه اشتباه بودن این ادعا بشوید.

از نظر فلسفی دو دید نسبت به جهان وجود داره، یکی طبیعت گرایانه هست که معتقده کل جهان همین چیزهای مادی هست که به نوعی قابل مشاهده و بررسی هستند و چیزی فراتر از اون وجود نداره.

دید دوم، دید متافیزیکی هست که معتقده ورای عالم طبیعت، یک دنیای دیگری هم هست که عالم ماورالطبیعه هستش.

کسی که به عالم ماورا اعتقاد داره ممکنه به خدا و بهشت و جهنم اعتقاد داشته باشه یا اینکه به تناسخ و کارما باور داشته باشه یا هر دینی داشته باشه. ممکنه به روح و جن اعتقاد داشته باشه و ممکنه به توانایی های ماورایی انسان باور داشته باشه.

اما در دنیا اکثر افراد معتقد به متافیزیک فقط چند مورد از موارد ماورایی رو قبول دارن که متخصص متافیزیک یا استاد متافیزیک محسوب نمیشن. مثلا بهشت و جهنم رو قبول ندارن و فقط تناسخ رو قبول دارن و بالعکس. یا اینکه جن رو قبول دارن ولی قدرت های ماورایی انسان رو قبول ندارن.

اینجور افراد متخصص واقعی متافیزیک نیستن و فقط یک فرد باورمند هستند، به این دلیل فلسفی که وقتی شما از دو دسته بندی اصلی، طبیعت گرا نیستین و متافیزیک رو قبول دارین، حالا باید احتمال وجود هر کدام از موارد متافیزیکی رو رد نکنین. یا اگر میخواید رد کنین، باید اثبات کنین که وجود نداره.

در واقع طبیعت گراها میگن عالم ماورا وجود نداره و اثبات معتبری براش ارائه نشده. در نتیجه فرقی نمیکنه که روح باشه یا جن باشه یا شیطان، جادو و طلسم و پیشگویی و ذهن خوانی کلا همش دروغه. در واقع دیفالت پوزیشن این افراد، عدم وجود این موارد هست مگر اثبات بشه.

ولی کسی که به ماورا اعتقاد داره و داره میگه که مثلا روح وجود داره، حالا باید این احتمال هم بده که شاید تله کینزی، تله پاتی یا کارما هم وجود داشته باشه. یعنی صرفا از روی عقیده و بدون دلیل نباید ردش کنه.

در واقع وقتی سوالی در زمینه ماورا پرسیده میشه، یه مسیحی یه جواب میده، یهودی یه جواب میده، مسلمون یه جواب میده، بودایی یه جواب میده. هر کسی براساس باور و عقیدش جواب میده و خیلی اوقات هیچ تجربه عملی پشت جواب ها نیست.

اما یه متخصص متافیزیک باید مثل یه محقق و تجربه گر باشه و صرفا اعتقادی جلو نره.

بسیاری از اساتید و افرادی که در حیطه ماورا فعالیت میکنند در مورد خطرات احضار روح صحبت کرده اند. من دیده ام که اساتید مسلمان اکثرا میگویند که در این کار جن هست که احضار میشود نه روح، بنابراین کاری بسیار خطرناک است.

البته به عقیده من و تا جایی که تحقیق و تجربه کرده ام، افرادی که از بچگی نرمال بوده اند و هیچ تجربه ماورایی خاصی نداشته اند، در مراسم احضار روح هم اتفاق خاصی را تجربه نمیکنند. آن دسته از افرادی که با این چیزها دچار مشکل میشوند، از کودکی هم چنین چیزهایی را تجربه کرده اند و نرمال نبوده اند. من با هرکدام که گفتگو کردم به این موضوع اذعان داشتند. با این حال بحث ما در اینجا، این نیست.

از آنجایی که طبق اسلام، وقتی یک نفر میمیرد، روحش از بدن جدا شده و توسط فرشته مرگ به بزرخ میرود، طبیعتا احضار آن توسط من یا شما، که مرتبه پایینی داریم، کاری چندان معقول و ممکن به نظر نمیرسد. به همین خاطر اکثر علما و اساتید میگویند که در این مراسم، جن می آید نه روح. اما در اروپا و امریکا در میان کسانی که به روح اعتقاد دارند، اکثرا به احضار روح هم اعتقاد دارند و از نظر آنها شدنی است که روح در این جهان رفت و آمد داشته باشد و یا سرگردان باشد. همانطور که گفتم هردو گروه از متافیزیک واقعی دور هستند و بحث عقیدتی انجام میدهند.

برای احضار روح روش های مختلفی مثل روش شناور شدن میز، اکتوپلاسم و اوئیجا استفاده میشود که اوئیجا معروف ترین آنهاست.

حالا استدلال ما از اینجا شروع میشود.

اگر به پیج یا کانال های این افرادی که میگویند احضار روح همان احضار جن هست مراجعه کنید، متوجه میشوید که اکثرا در مورد فرازمینی ها هم صحبت کرده اند. برخی از آنها هم در مورد تله کینزی صحبت کرده اند.

پس مقدمه اول: این افراد، اکثرا از یوفوها و فرازمینی ها مطلع هستند.

همچنین بسیاری از آنها در مورد تئوری ماتریکس هم صحبت کرده اند. اینکه ممکن است ما در یک جهان شبیه سازی شده باشیم، چیزی شبیه فیلم ماتریکس. حالا ممکن است این جهانِ ماتریکسی را فرازمینی هایی که از ما پیشرفته تر هستند ساخته باشند و ما درون بازی آنها باشیم یا اینکه خالقی کل جهان را به صورت مجازی و از هیچ ساخته باشد.

اکنون بحثی روی این تئوری نداریم و مقدمه دوم را معرفی میکنیم:

مقدمه دوم: اکثر این افراد از تئوری ماتریکس هم با خبرند.

شاید در مورد روشن بینی با آونگ یا پاسخ گرفتن از ضمیر ناخودآگاه با آونگ شنیده باشید. خودم هم قبلا آموزشی برای آن نوشته بودم. بسیاری از این افراد در مورد این روش هم سخن گفته اند. آنها گفته اند که ضمیر ناخودآگاهِ شما باعث حرکت آونگ میشود.

مقدمه سوم: اکثر این افراد از روش آونگ هم مطلع هستند.

همچنین به عقیده اکثر افراد، تله کینزی از طریق ذهن و روان اشخاص صورت میگیرد و اکثر اساتید و تولیدکنندگان محتوا در زمینه ماورا، به تله کینزی هم پرداخته اند.

مقدمه چهارم: اکثر این افراد از تله کینزی هم باخبرند.

حالا ادعای من این است که چرا این افراد طوری صحبت میکنند که انگار شیء حرکت داده شده در احضار روح یا باید توسط روح باشد یا جن؛ و چون طبق باور آنها؛ منطقی نیست که کار روح باشد پس باید کار جن باشد!!!

آیا امکان ندارد که فرازمینی ها ما را ببینند و تحت نظر داشته باشند و آنوقت به شوخی یا حتی جدی شیء مورد نظر را از طریق تکنولوژی پیشرفته ای حرکت بدهند؟ آیا این کار، راهی برای ارتباط گرفتن با آنها نیست؟

این هم به نوبه خود یک احتمال است.

آیا امکان ندارد که ما در یک جهان شبیه سازی شده مانند ماتریکس باشیم و بعد هوش مصنوعی کنترل گر آن یا هر عامل برتر دیگری، این شیء را حرکت بدهد؟

آیا امکان ندارد که این مراسم هم مانند روش آونگ یا تله کینزی باشد و حرکت شیء، ناشی از ذهن افراد باشد یا توسط ناخودآگاه آنها کنترل شود؟

البته همه موارد فوق در حالتی گفته شد که احضار روح واقعا کار کند.

چرا اکثر افراد با اینکه از 4 مقدمه گفته شده آگاه هستند، ولی احضار روح را فقط مربوط به روح یا جن میدانند؟

اگر میخواهید هر کدام از این موارد را دلیل احضار روح اعلام کنید، چاره ای ندارید جز اینکه از طریق برهان خلف ثابت کنید فرازمینی ها وجود ندارند، تله کینزی گروهی امکان پذیر نیست، ماتریکس وجود ندارد، جهان های موازی وجود ندارند و… تا اینکه فقط جن بماند و بعد بگویید پس جن در احضار روح آمده است.

جالب است که 99 درصد اساتید ماورا در ایران چنین چیزی رو حتی نشنیده اند!

اگر به دنبال آموزش اصولی متافیزیک هستید حتما کانال یوتیوب اسرار ماورا را دنبال کنید و به رایگان آموزش ببینید:

https://www.youtube.com/@asrarmavara

مطالب مشابه از ذهن آموز:
پاسخی بدهید