آیا ماساژ باعث افزایش نشاط و انرژی میشود؟

روی هر دو گونه نقطه ای وجود دارد که ماساژ دادن آن موجب افزایش میزان نشاط و شادابی پوست بدن می شود. این نقطه از جمله نقاطی است که در طب سنتی چین، طب سوزنی و طب فشاری نیز از آن برای افزایش میزان نشاط و شادابی پوست استفاده می شود. این نقطه درست روی گونه ها و به موازات لاله گوش افراد به  صورت قرینه وجود دارد. برای ماساژ این دو نقطه کافی است از دو انگشت سبابه خود کمک گرفته و این نقطه را برای سه دقیقه فشار دهید، فشار دست تان نباید به حدی باشد که در گونه خود، درد یا تغییر رنگ احساس کنید.

امروزه استفاده از متدها و تکنیک های ماساژ درمانی برای حفظ جوانی و شادابی پوست در کشورهای مختلف و توسط متخصصان و کارشناسان پوست و مو اثبات شده است. این شیوه شاید کم خطرترین و کم هزینه ترین روش برای حفظ جوانی و نشاط در خانم های جوان محسوب شود که امروزه در میان خانم های میانسال نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است، زیرا اجرای آن دردسرهای دیگر تکنیک ها و شیوه های مبارزه با چین و چروک پوست را ندارد، عوارض داروهای شیمیایی و انواع کرم ها و لوسیون ها را به افراد تحمیل نمی کند و از طرفی خرج چندانی ندارد، زیرا فرد می تواند با یادگیری برخی از ساده ترین اصول ماساژ درمانی به اعضای خانواده خود ماساژ را ارائه دهد و یا ماساژ را از یکی از اعضای خانواده خود دریافت کند.

تکنیکهای ماساژ صورت به راحتی می تواند شما را از شر چین و چروک های سطحی و حتی عمیق رهایی بخشد. این تکنیک ها را دو تا سه بار در هفته تکرار کرده و در اجرای آن ها مداومت داشته باشید.

منبع: کتاب ماساژ درمانی – نوشته سلمان خدادای

پاسخی بدهید