آیا واقعا جن ها دو دسته کافر و مسلمان دارن یا دروغه؟

در مبحث امروزمون فرض بر اینه که جن وجود داره و میخوایم این ادعا که از سمت مسلمونا عنوان شده رو بررسی کنیم که آیا جن ها فقط دو دسته کافر و مسلمون دارن یا نه.

پس اگه به جن اعتقاد ندارین، این مبحث مناسبتون نیست اما برای تقویت قدرت استدلال میتونین با من همراه باشین.

من دیدم که حتی برخی از استادها و مدعیان علوم غریبه هم این گفته رو مدام تکرار میکنن که جن ها یا کافرند یا مسلمان، اما این ادعا بسیار سطحی و اشتباست. حتی شما نمیتونین یک منبع معتبر اسلامی پیدا کنین که تاییدش کرده باشه و در قرآن هم نیومده ولی با این حال خیلی از مسلمونا قبولش دارن و اکثر اونایی که به جن اعتقاد دارن این حرفو میزنن.

این سایت پاسخگویی به سوالات شرعی که یه نفر این موضوع رو پرسیده و در جواب گفتن:

https://www.pasokhgoo.ir/node/5344

 

ما نیز مانند شما این مطلب را شنیده ایم اما تاکنون برای آن سندی پیدا نکرده ایم، برخی در توجیه آن گفته اند که شاید دلیلش عمر طولانی جن ها باشد که چندین هزار سال عمر دارند و به خاطر طولانی بودن عمر، شیعه شدن.

استدلال اونا اینه که جن ها چون عمر طولانی دارن، روند ادیان رو دیدن، یعنی دیدن که موسی اومده، بعدا عیسی اومده و بعدا پیامبر اسلام اومده، در نتیجه تونستن به درستی اسلام رو که بهترینشون بوده انتخاب کنن و بعضیا پا رو فراتر میذارن و میگن جن ها شاهد واقعه قدیر خم هم بودن و برای همین شیعه هستن و سنی ندارن.

ممکنه شما هم بگین، عجب حرفی ، خیلی منطقی و عالی بود. اما ایرادهای بزرگ و جالبی در این ادعا وجود داره که در ویدیوی زیر گفته شده:

مطالب مشابه از ذهن آموز:
پاسخی بدهید