تای ماساژ چیست؟

طب تایلندی بر این اصل استوار است که یک نیرو یا انرژی درونی، داخل بدن انسان در حال چرخش است. برای سالم بودن و سرزنده بودن باید به گردش آزادانه این انرژی کمک کنیم. زمانی که این انرژی مسدود شود، بیماری به صورت جسمی، احساسی یا روحی خود را نشان می دهد.

هدف اصلی ماساژ تای برداشتن این موانع و آزاد کردن مسیر این انرژی با فشردن این نقاط است. در این ماساژ روغن به کار نمی رود و می تواند با لباس انجام شود.

این روش، سیستم ایمنی بدن را تقویت، سیستم غدد درون ریز را متعادل و سموم بدن را پاکسازی می کند. به علاوه تمرینات کششی مختلفی که روی مفاصل انجام می شود به انعطاف پذیری مفاصل کمک بسیاری می کند. با گرم کردن عضلات از آسیب ها جلوگیری می کند.

ماساژ تایلندی به «یوگا برای افراد تنبل» تشبیه شده که در آن تمام عضلات بدن کشیده می شوند و مفاصل نیز باز و بسته می شوند. این کار را باید از کف پای خود شروع کنید و کم کم آنرا به قسمت های بالایی هدایت کنید.

فواید: متخصصان این نوع ماساژ معتقد هستند که اگر تمرین های آنرا انجام دهید، بدن شما از آن حالت خشکی درمی آید و «سطح انرژی» بدن در حال نرمال قرار می گیرد.

دلیل نیاز به آن: با این کار قابلیت ارتجاعی بدن افزایش پیدا کرده، سلامت تمام نقاط آن تضمین می شود. و بیشتر به افرادی توصیه می شود که بیشتر وقت خود را در پشت میز صرف می کنند.

منبع: کتاب ماساژ درمانی – نوشته سلمان خدادای

مطالب مشابه از ذهن آموز:
پاسخی بدهید