تکنیک های شش گانه ماساژ صورت

1 _ماساژ پیشانی

ماساژ پیشانی صورت با استفاده از روغن انجام می پذیرد.

بهترین حالت برای ماساژ صورت آن است که مقابل تان آینه ای قرار دهید و مستقیما” در آینه به چشمان خود نگاه کنید. سپس سر انگشتان خود را به روغن آغشته کرده و آنها را روی خط عمودی وسط دو ابرو روی پیشانی قرار دهید و به آرامی سر انگشتان هر دو دست را به سمت بیرون پیشانی و شقیقه ها بکشید، این کار را باید به آرامی انجام دهید و هر بار که آن را تکرار می کنید، اندکی بر فشار سر انگشتان خود بیفزایید.

ماساژ صورت موجب تقویت عضلات و پوست ناحیه پیشانی شده و برای افرادی که هنگام صحبت کردن زیاد از عضلات پیشانی خود استفاده می کنند و روی پیشانی شان چین های افقی و عمودی زیاد است، بسیار مناسب است، این قسمت از صورت را دو تا سه دقیقه ماساژ دهید.

2 _ مهار کردن چین ابرو

ماساژ صورت برای پیشگیری از بروز چین ابرو مفید می باشد. حتما” برایتان پیش آمده موقع گفتگو با یکی از دوستان یا آشنایان خود متوجه شوید که او یکی از ابروهایش را بالا می اندازد. این کار موجب می شود تا به مرور زمان چین عمیقی بالای ابروی او دیده شود. ماساژ صورت برای پیشگیری از بروز چین ابرو در افرادی که عادت دارند ابروی خود را بالا بیندازند بسیار مفید است.

این گروه کافی است با سر انگشتان دست خود ابروها را ماساژ دهند، به گونه ای که انگشت وسط آنها که بلندترین انگشت محسوب می شود، روی ابروها حرکت کرده و بقیه انگشتان، عضلات بالا و پایین ابرو را لمس کنند.

به این ترتیب وقتی به پایان ابرو نزدیک می شوید، با چرخشی به سمت پایین روی شقیقه ها را نیز لمس کرده و این کار را چند بار تکرار کنید. تکرار این ماساژ درست در جهت خواب ابرو از داخل به سمت شقیقه ها و در مدت زمان 3 تا 5 دقیقه ای بسیار مناسب است.

3 _ ماساژ پشت لب ها

یکی دیگر از نواحی چهره که ممکن است بعد از 45 سالگی با چین و چروک هایی همراه شود، فاصله میان لب بالایی و بینی است. برای پیشگیری از بروز چین های عمیق در این ناحیه، بهترین روش استفاده از ماساژ فشاری در این ناحیه است.

برای شروع سر انگشت هر دو انگشت سبابه را روی گودی بالای لب قرار داده و آن را به مدت 30 ثانیه به صورت ملایم فشار دهید. سپس سر انگشتان هر دو دست را به آرامی به سمت گوشه های لب بکشید و آن را تا نزدیکی لاله گوشتان ادامه دهید. پیش از هر چیز فراموش نکنید که سر انگشتان تان خود را با مقدار کمی روغن آغشته کنید.

4 _ پیشگیری از افتادگی عضلات لب

افتادگی عضلات لب نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که اغلب خانم ها در سنین بالای چهل سالگی با آن رو به رو می شوند. این مسئله در برخی افراد به صورت سطحی و در برخی دیگر به دلیل مراقبت نکردن، به صورت خطوط عمیق مایل به پایین دیده می شود.

برای پیشگیری از بروز این افتادگی و خطوط زیر لب و در اطراف چانه، بهترین کار، ماساژ عضلات این ناحیه است. برای ماساژ کافی است با سر انگشت هر دو انگشت سبابه، نقطه گودی را که روی چانه قرار دارد، به مدت 30 ثانیه فشار دهید و پس از آن با فشار اندکی هر دو انگشت سبابه را به سمت گوشه های خارجی لب پایینی هدایت کرده و عضلات این ناحیه را تقویت کنید.

5 _ تقویت عضلات گونه با کف دست

تقویت عضلات گونه با کف دو دست انجام می پذیرد.

برای تقویت عضلات گونه نیز راه حل های متعددی وجود دارد که یکی از آن ها، ماساژ عضلات این ناحیه است. برای شروع ماساژ ابتدا کف هر دو دست را به مقدار اندکی روغن آغشته کرده و سپس آن ها را روی دو طرف صورت تان قرار دهید، به گونه ای که کف هر دو دست تان روی عضلات گونه قرار بگیرد. سپس کف دست ها را از پایین گونه به سمت بالا حرکت دهید.

تنها مراقب باشید که هنگام پایین آوردن کف هر دو دست، آن ها را از روی صورت تان بردارید و دوباره روی گونه ها قرار داده و عضلات را به سمت بالا هدایت کنید. با تکرار این ماساژ به مدت 3 تا 5 دقیقه می توانید عضلات گونه خود را تقویت کنید تا فرم و ظاهر بهتری داشته باشند.

6 _ فشار بر نقاط زیر گونه (سه دقیقه)

منبع: کتاب ماساژ درمانی – نوشته سلمان خدادای

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x