تیک آبی اینستاگرام و توییتر آیا فرد را معتبر میکند؟

شاید شنیده باشید یا شاید جزو آن دسته باشید که میگویند چرا  فلان شخص تیک آبی اینستاگرام یا توییتر گرفته است؟ آن فرد مثلا بی سواد یا کم سواد یا کلاهبردار و … چرا تیک آبی گرفته است؟ پس حتما دست های پشت پرده با او همکارند یا اینکه همه چیز با رشوه جلو میرود و …

البته اکنون صاحبین این شبکه های اجتماعی اعلام کرده اند که با پرداخت هزینه می توانید تیک آبی را بگیرید اما نکته ای که قصد دارم به شما بگویم چه برای قبل از پولی شدن تیک آبی و چه بعد از آن صحت دارد:

ببینید تیک آبی به معنی اعتبار و تایید بر آن شخص نیست. بلکه به معنی تایید هویت آن شخص است. یعنی آن اکانت حتما متعلق به آن شخص یا شرکت است و تایید شده است. یعنی احراز هویت شده است.

پس اگر یک بازیگر یا فوتبالیست یا هر شخص دیگری تیک آبی میگیرد به این معنا نیست که حرف هایش مورد تایید اینستاگرام یا توییتر است، بلکه او فقط احراز هویت شده است. همین!

قبلا فقط تیک آبی را به کسی میدادند که هم مشهور بود و هم اینکه اکانت های جعلی برایش وجود داشت. در نتیجه با ارائه مدارکی از جمله پاسپورت و بررسی فعالیت اکانت او، تیک آبی به او تعلق میگرفت. که باز هم به معنی احراز هویت بود. اما اکنون با پرداخت هزینه ای به صورت ماهیانه میتوانید تیک آبی را بگیرید و لازم نیست خیلی معروف باشید.

متاسفانه این باور اشتباه در جامعه وجود دارد که برخی فکر میکنند تیک آبی یعنی آن شخص کارش خیلی درست است یا اینکه اینستاگرام و توییتر او را قبول دارند که به او تیک آبی داده اند، اما اینطور نیست.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x