راهکار داشتن چشمانی درخشان و پرنفوذ

برای افزایش درخشندگی چشم، قبل از هر چیز باید از بروز انواع مسمومیت جلوگیری کرد، به خصوص مسمومیت های ناشی از الکل و مواد غذایی غنی از پورین، کلسترول و مواد غذایی که باعث افزایش اوره و اکسالات میشود.

به علاوه شستشوی روزانه چشم ها با داروهای مخصوص یا استفاده مداوم از سرمه باعث کاهش شفافیت چشم میشود.

به هنگام کار یا مطالعه بهتر است که نور از سمت چپ بتابد و آباژوری به رنگ سبز در مقابل نور احساس آرامش بهتری به انسان میدهد.

به هنگام نوشتن و خواندن باید سعی کرد چشم ها را باز نگه داشت و از مژه زدن خودداری کرد. برای غلبه بر پلک زدن میتوان پلک بالایی را کمی بالاتر برد.

در ساعات بیکاری مثل زمانی که در قطار، مترو یا اتوبوس هستید، نقطه ای را در نظر گرفته و سعی کنید به آن خیره شوید.

زمانی که احساس خستگی کردید باید به چشم ها استراحت بدهید.

در زمان کار یا وقتی که در گفتگو با دیگران هستید سعی کنید خونسردی خود را حفظ کنید. چشمانتان را به صورت عادی باز نگه دارید و کمتر پلک بزنید.

چشم شما همانند یک آنتن است که میتواند نیروی روانی ذهنی شما را منتشر کند، بنابراین هرچقدر آرام تر و متین تر باشید، چشمان پرنفوذتری خواهید داشت.

زمانی که با دیگران صحبت میکنید، نگاه خود را به نقطه میان دو چشم مخاطب بدوزید. از این پس اینگونه با دیگران گفتگو کنید و نتیجه آن را بررسی کنید.

اگر میخواهید روی طرف مقابل نفوذ داشته باشید اما نفوذ او روی خود را کاهش بدهید، زمانی که نوبت صحبت کردن او میشود، میتوانید هر از گاهی نگاه خود را از او بدزدید و به جای دیگری که کمی با چشمان او فاصله دارد نگاه کنید، تا به نظر هم نیاید که نسبت به حرف های او بی توجه هستید، مثلا به لباسش یا دهانش نگاه کنید. اما نوبت صحبت کردن شما که میشود دوباره به فاصله بین دو چشم او نگاه کنید.

منبع: کتاب مانیتیسم شخصی – نوشته: پل ژاگو

مطالب مشابه از ذهن آموز:
پاسخی بدهید