سرخ پوستان آمریکایی از کجا آمده اند؟

در حقیقت اولین آمریکاییانی که در زمان گذشته به آمریکا رفته اند، تا امروز بدرستی شناخته نشده اند. اگر چه علاقمندیم که درباره تاریخ اولیه آنها اطلاعاتی بدست آوریم، ولی چیزی که بیشتر اشخاص صاحب نظر در این مورد وقوع آنرا مسلم می دانند، این است که در حدود 12000 سال پیش، دسته هایی از شکارچیان با پای پیاده همانطور که در تعقیب گله های گوزن شمالی بودند، در سرزمین تازه و عجیبی سرگردان شدند.

سرزمینی که این شکارچیان اولیه از آنجا آمده بودند احتمالا” سیبری بود. این دسته شکارچیان از تنگه باریکی به نام تنگه برینگ که دو قاره آسیا و آمریکای شمالی را از هم جدا می کند، گذشته و وارد سرزمین آلاسکا شده بودند.

در مدت هزاران سال شکارچیان بیشتری به آمریکای شمالی رفتند البته آنها همگی در یک زمان وارد آن قاره نشدند بلکه بصورت گروههای کوچکی بتدریج رهسپار آن سرزمین می گردیدند. اگرچه همه این گروهها همه از یک سرزمین آمده و اصولا” از بسیاری جهات شبیه هم بودند، ولی در طول هزاران سال در نواحی مختلف ساکن شده و رفته رفته از جهات زیادی اختلاف پیدا نمودند. مثلا” زبان آنها تغییر کرد، شکل ظاهری آنها عوض شد، عادات و رسوم و روش زندگی و طرز سازگاری با محیط در سرزمین جدید نیز متفاوت گردید.

این بومیان همه دارای موهای بلند، مشکی و صاف و گونه های برجسته ای بودند. پوست بدن آنها تیره بود ولی چون پوست بعضی از آنها سرخ بود، «سرخ پوست» نامیده شدند.

آنها همگی از یک نوع سلاح و ابزار و شیوه زندگی برای تهیه ی غذا، پوشاک و پناهگاه استفاده می کردند. ولی مواد مختلفی را برای برطرف کردن نیازهایشان بکار می بردند.

بزرگترین فرقی که بین این بومیان بوجود آمد همانا محلی بود که برای زندگی و سکونت انتخاب کرده بودند. پنج مرکز اصلی که بومیان در آنها ساکن شده بودند شامل: ساحل شمال باختری، منطقه کالیفرنیا، جنوب باختری، جنگل های خاوری و دشتها بوده و هر کدام از قبیله هایی که در هر یک از این مراکز مستقر شده و زندگی می کردند، کاملا” از سایرین متفاوت بودند ولی با وجود این همگی آنها را بنام بومیان سرخپوست می شناختند.

منبع: کتاب به من بگو چرا – جلد 1

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x