ماساژ درمانی و کاهش درد دیسک کمر

ماساژ درمانی از تکنیک های مختلفی تشکیل شده است که برای بیماری هایی چون آرتروز گردن مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا” فرد متخصص مانند فیزیوتراپ، عضلات و سایر بافت های نرم بدن را فشار داده، مالش می دهد و یا با دست وضعیت قرارگیری آن ها را تغییر می دهد.

در اکثر مواقع برای ماساژ از دست ها و انگشتان استفاده می شود، اما امکان استفاده از بازو و آرنج نیز برای این کار وجود دارد. ماساژ درمانی برای نقاط مختلفی از کمر، دست و نیز ماساژ کف پا کاربرد دارد.

روش انجام

معمولا” بیمار بر روی یک تخت دراز کشیده و لباس های راحت می پوشد. متخصص ماساژ ممکن است از روغن یا لوسیون برای کاهش اصطکاک دست خود با پوست بیمار استفاده کند.

گاهی اوقات، افراد در حالتی از ماساژ درمانی استفاده می کنند که روی یک صندلی نشسته اند. یک جلسه ماساژ می تواند نسبتا” کوتاه باشد، یا ممکن است برای یک ساعت یا حتی بیشتر ادامه داشته باشد.

بدن شما می تواند پس از ماساژ عملکرد بهتری داشته باشد، زیرا با بهبود گردش خون، خون سرشار از اکسیژن تازه را به عضلات رسانده و ضایعات متابولیک را از اندام های داخلی بدن خارج کند.

ماساژ درمانی کمر همچنین می تواند انعطاف پذیری بیشتری را در عضلات ایجاد کرده و باعث شود عضلات ریلکس شده و دامنه حرکت مفاصل افزایش پیدا کند.

منبع: کتاب ماساژ درمانی – نوشته سلمان خدادای

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x