ماساژ درمانی چیست؟

ماساژ درمانی عبارت است از دست ورزی بر روی بافت های نرم بدن. این درمان به رهایی از استرس و فشار عضلانی و درد ناشی از صدمات و سرعت بهبود ناراحتی های حاد و مزمن کمک می کند.

امروزه میلیونها نفر در سراسر جهان از این روش به عنوان یک روش مراقبت بهداشتی استفاده می کنند. اصطلاح «ماساژ درمانی» بسیاری از تکنیک های ماساژ را در برمی گیرد، نوع ماساژ ارائه شده به بیمار، به شرایط جسمانی و نیازهای درمانی وی بستگی دارد.

شواهد زیادی در این رابطه وجود دارد که ماساژ درمانی یکی از روش های درمان بدون جراحی دیسک کمر است که دارای تأثیرات سودمندی بر درد و سایر علائم متنوع در افراد می باشد.

این شواهد نشان می دهد این تأثیرات کوتاه مدت هستند و افراد نیاز به ادامه دادن ماساژ تراپی برای بهره مند شدن مستمر از فواید ناشی از آن را دارند. ماساژ یکی از سریع ترین و راحت ترین راه ها برای رهایی از درد است. افراد در زمان های مختلف دست به این کار می زنند.

اگر دقت کرده باشید، گاهی وقت ها که در بخشی از بدن احساس درد و ناراحتی می کنیم، ناخودآگاه آن نقطه را ماساژ می دهیم یا زمانی که سردرد داریم، شروع به ماساژ شقیقه و پیشانی خود می کنیم.

ماساژ، واکنشی طبیعی و غریزی به وجود درد یا عارضه در بدن است که گهگاه به آن رو می آوریم. با این که افراد تصور می کنند برای انجام ماساژ درمانی، حتما” باید هزینه زیادی را بپردازند، باید گفت که هرکس می تواند ماساژ درمانی را بدون تقبل هیچ هزینه ای روی خود انجام دهد.

منبع: کتاب ماساژ درمانی – نوشته سلمان خدادای

پاسخی بدهید