نقد بازی devil may cry: peak of combat

دویل می کرای ساخته شینجی میکامی از کمپانی کپ کام، احتمالا بهترین بازی در سبک هک اند اسلش است که بعدا از روی آن بازی محبوب خدای جنگ هم ساخته شد.

این بازی نسخه های مختلفی روی کنسول ها و PC دارد که متاسفانه کپ کام آنطور که شایسته است به این بازی نپرداخته و قدر این عنوان مهم را نمیداند. به جای اینکه هر سال رزیدنت اویل جدیدی بدهد و نسخه های قدیمی اش را ریمیک کند ای کاش نسخه های قدیمی دویل می کرای را که در زمان خودشان شاهکار بودند ریمیک میکرد.

مثلا در نسخه سوم، شما شاهد این هستید که کاراکتر بازی با گیتار الکتریکی با دشمنان میجنگد و وقتی آن را مینوازد، امواجش با شیاطین و جن ها برخورد میکنند! بسیاری از ایده هایی که در بازی خدای جنگ وجود دارند، از این بازی الهام گرفته شده اند.

حالا کپ کام سنگ تمام گذاشته و بالاخره یک نسخه عالی از این مجموعه را برای موبایل عرضه کرده که هم گیم پلی خوبی دارد و هم گرافیک قابل توجه.

بازی دویل می کرای devil may cry peak of combat از نظر اتمسفر و اکشن، بسیار عالی است. ایده های جالبی هم برای آپگرید کردن وجود دارد.

احتمالا بالاترین لذتی که در این بازی وجود دارد این است که ضربات با هم لینک میشوند و کاراکتر بازی آنچنان دشمنان را حتی باس های بازی را میزند که صدای سگ میدهند!

همه چیزی که شما از این بازی انتظار دارید در نسخه جدیدی که برای موبایل های اندروید عرضه شده وجود دارد.

نقد بازی دویل می کرای موبایل

من در همان ابتدای اجرای بازی شوکه شدم. باورم نمیشد که در موبایل بتوان مکانیزم های دویل می کرای را اینقدر عالی پیاده سازی کرد. کنترل کاراکتر بسیاری عالی است و دوربین آزادانه در هر جهتی قابل چرخش است. چیزی که تا نسخه چهارم PC شاهدش نبودیم!

کاراکترهای محبوب سری در آن حضور دارند. هم دانته هم ویرجیل هم لیدی و هم نرو.

حتی شخصیت V از دویل می کرای 5 هم در این بازی حضور دارد که البته در مراحل اولیه در دسترس نیست.

بازی هر روز به شما پاداش هایی میدهد تا بتوانید راحت تر آپگریدها را انجام بدهید. همچنین تعدادی ماموریت جانبی هم در بازی وجود دارد.

درجه سختی بازی متناسب با پیشرفت شما تغییر میکند و اگر کاراکترها را آپگرید نکرده باشید حتما در مراحل بالاتر به مشکل برخواهید خورد.

لوکیشن ها تقریبا شبیه نسخه چهارم هستند و موسیقی متن نیز بیشتر از نسخه سوم و چهارم انتخاب شده است.

بهترین بازی هک اند اسلش

بازی مستقیما زیر نظر کپ کام ساخته شده است و حدودا 3 گیگ است. یک گیگ خود فایل بازی است که نصب میکنید و بعد دو گیگ هم دانلود میکند.

برای هر بار اجرای بازی باید به اینترنت متصل شوید اما سرعت بالا نیاز ندارد و به راحتی به سرور بازی متصل میشود.

تنوع بالای دشمنان، انیمیشن ها و کات سین های زیبا، واقعا شما را به تعجب وامیدارد و حس میکنید که در حال تجربه کردن یک بازی روی کنسول PS3 یا کامپیوتر هستید.

گرافیک بازی هم قابل تنظیم است و اگر گوشی شما ضعیف بود میتوانید آن را کاهش بدهید تا روان تر اجرا شود.

بازی Devil May Cry: Peak of Combat هم‌اکنون در پلی استور نیز دارای امتیاز 4.5 از 5.0 است.

بازی شیطان هم میگرید

به نظر من بازی کاملا عالی و بدون مشکل است البته حس میکنم که دانته کمی ضعیف است. نکته جالبی که در مورد این نسخه موبایل وجود دارد این است که کاراکترهای شما آماده هستند و اگر در حین بازی بمیرید، گیم اور نمیشوید و شخصیت دیگر فورا جای او را میگیرد و اگر همه شخصیت ها بمیرند گیم اور میشوید.

همچنین هر زمان که بخواهید میتواند کاراکتر را بدون هیچ لود کردنی، تغییر بدهید و با کاراکتری دیگری بازی را ادامه بدهید.

بازی برای آسان تر شدن برای مخاطب نسل جدید، روی زمین مسیری که باید بروید را با آتش مشخص میکند شبیه بازی فضای مرده، تا مسیر را گم نکنید.

کاراکترها همانند نسخه های اصلی روی هوا می مانند و فنون خود را اجرا میکنند، حالت شیطانی دانته، ویرجیل و نرو هم وجود دارد و سیستم امتیاز دهی هم طبق معمول هست که به شما گرید SSS تا D را به همراه کلمه ای برای هر کدام میدهد.

صداگذاری با کیفیت قابل قبولی انجام شده است و خط داستانی هم به نوبه خود خوب است. البته به عقیده من به جز نسخه DMC که سال 2013 آمد و شرکت نینجا تئوری آن را ساخته بود، بقیه نسخه ها از جمله همین نسخه موبایل، داستان قوی نداشتند.

و اما برای کسانی که تا به حال با این بازی آشنایی نداشتند و میخواهند بدانند که حرف حساب این بازی چیست باید بگویم که کاراکترهای این بازی شکارچیان شیاطین هستند و قدرت های ماورایی دارند. خود دانته، که پالتوی چرمی قرمز رنگی دارد، یک دورگه است و از والدینی که یکی از آنها غیر انسان بوده متولد شده است. اسم بازی به فارسی میشود: شیطان هم میگِریَد.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x