نقد فیلم The Vigil 2019

فیلم The Vigil 2019 یک فیلم ترسناک فراطبیعی آمریکایی به نویسندگی و کارگردانی کیت توماس در اولین کارگردانی بلند خود است. داستان فیلم درباره یک جوان یهودی به نام یاکوف است که برای یک شب به عنوان نگهبان یک مرد متوفی یهودی استخدام می شود. اما او خیلی زود متوجه می شود که این کار آسان نخواهد بود و با نیروهای شیطانی یک جن یهودی روبرو می شود.

فیلم The Vigil از نظر فنی یک فیلم عالی است. فیلمبرداری، تدوین و موسیقی متن همه به خوبی انجام شده اند و فضای ترسناک و دلهره آور فیلم را ایجاد می کنند. بازی بازیگران نیز خوب است، به ویژه بازی دیوید دیویس در نقش یاکوف.

اما چیزی که فیلم The Vigil را واقعاً متمایز می کند، داستان آن است. داستان فیلم به خوبی نوشته شده و شخصیت های آن باورپذیر هستند. فیلم همچنین به طور موثری فرهنگ یهودی برای ایجاد یک حس تعلیق و ترس استفاده می کند. اکثر فیلم های ژانر وحشت که در مورد تسخیر ساخته شده اند براساس باورهای مسیحی هستند و برای بیننده تکراری هستند و برای مردم خاورمیانه نیز چندان جالب ممکن است نباشند اما فیلم ویجیل به عقاید مردم خاورمیانه نزدیک تر است و در این فیلم، شخصیت داستان با یک جن معروف روبرو میشود که بعد مرگ متوفی، به سراغ یاکوف میرود و او را تسخیر میکند.

در مجموع، فیلم The Vigil یک فیلم ترسناک عالی است که مطمئناً هواداران این ژانر را راضی خواهد کرد. فیلم دارای یک داستان خوب، شخصیت های باورپذیر و اتمسفر ترسناک است.

در اینجا برخی از نقاط قوت و ضعف فیلم The Vigil آورده شده است:

نقاط قوت:

  • داستان خوب
  • شخصیت های باورپذیر
  • اتمسفر ترسناک
  • فیلمبرداری، تدوین و موسیقی متن عالی
  • جلوه های ویژه قوی

نقاط ضعف: (خطر اسپویل)

  • پایان کمی غیرمنتظره و ضعیف. جن یهودی به راحتی از بین میرود و بیننده اصلا انتظار ندارد که اینقدر سریع فیلم تمام شود.

نتیجه گیری:

فیلم The Vigil یک فیلم ترسناک نسبتا خوب است که مطمئناً هواداران این ژانر را راضی خواهد کرد. فیلم دارای یک داستان خوب، شخصیت های باورپذیر و اتمسفر ترسناک است.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
پاسخی بدهید