تاریخچه بازی دلتافورس

بازی دلتافورس یک سری بازی شوتر اول شخص است که بر اساس عملیات نیروهای ویژه دلتای ارتش آمریکا ساخته شده است. این سری بازی توسط شرکت NovaLogic توسعه داده شده و اولین نسخه آن در سال ۱۹۹۸ توسط Electronic Arts منتشر شد.

اولین نسخه که برای کنسول پلی استیشن 1 منتشر شده بود، برای اولین بار از مکانیزم های جدیدی مثل جا به جا کردن اجساد و مخفی کاری در بازی های اکشن استفاده میکرد و کات سین های طولانی بازی، در آن زمان نظر بسیاری از گیمرها را به خود جلب کرد.

تا کنون هفت نسخه از این سری بازی عرضه شده است که آخرین آن Delta Force: Xtreme 2 در سال ۲۰۰۹ بود. در این بازی‌ها بازیکنان در نقش یک عضو از گروه دلتا قرار می‌گیرند و به ماموریت‌های مختلف در سراسر جهان فرستاده می‌شوند.

بازی‌های دلتافورس به خاطر گیم‌پلی تاکتیکی، گرافیک واقع‌گرایانه و صداگذاری حرفه‌ای مورد توجه بسیاری از علاقمندان به بازی‌های شوتر قرار گرفتند.

بازی‌های دیگری که مشابه دلتافورس هستند و در سبک شوتر تاکتیکی قرار می‌گیرند عبارتند از:

  • رینبو سیکس: یک سری بازی شوتر تاکتیکی که بر اساس رمانی از تام کلنسی ساخته شده است. در این بازی‌ها بازیکنان در نقش یک عضو از گروه رینبو قرار می‌گیرند و به ماموریت‌های مختلف در مقابل تهدیدات تروریستی فرستاده می‌شوند. این سری بازی از سال ۱۹۹۸ تا کنون ۲۰ نسخه عرضه کرده است که آخرین آن Rainbow Six Siege در سال ۲۰۱۵ بود.
  • Ghost Recon: یک سری بازی شوتر تاکتیکی که نیز بر اساس رمان‌های تام کلنسی ساخته شده است. در این بازی‌ها بازیکنان در نقش یک عضو از گروه Ghost Recon قرار می‌گیرند و به ماموریت‌های مختلف در مناطق جنگ‌زده فرستاده می‌شوند. این سری بازی از سال ۲۰۰۱ تا کنون ۱۲ نسخه عرضه کرده است که آخرین آن Ghost Recon Breakpoint در سال ۲۰۱۹ بود.
  • Counter-Strike: یک سری بازی شوتر تاکتیکی که بر پایه بازی Half-Life ساخته شده است. در این بازی‌ها بازیکنان به دو گروه تقسیم می‌شوند: تروریست‌ها و ضد ترور. هدف هر گروه بستگی به نوع بازی دارد، اما معمولا شامل انجام عملیات خاص، منفجر کردن چمادان بمب، آزادسازی گروگان‌ها و نابود کردن دشمنان است. این سری بازی از سال ۲۰۰۰ تا کنون چهار نسخه عرضه کرده است که آخرین آن Counter-Strike: Global Offensive در سال ۲۰۱۲ بود.
پاسخی بدهید