پرطرفدارترین فیلم های امسال کدوما بودن؟

با توجه به فروش گیشه، پرطرفدارترین فیلم امسال تاپ‌ گان: مارویک (Top Gun: Maverick) بود. این فیلم با فروش بیش از 1.1 میلیارد دلار در سراسر جهان، پرفروش‌ترین فیلم سال 2022 شد و رکورد پرفروش‌ترین فیلم تاریخ پارامونت پیکچرز را شکست. تاپ‌ گان: مارویک دنباله‌ای بر فیلم تاپ‌ گان (Top Gun) محصول سال 1986 است و تام کروز در نقش پیت میچل، ملقب به ماوریک، در آن بازی می‌کند.

در رتبه‌های بعدی فروش گیشه، فیلم‌های پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد (Black Panther: Wakanda Forever)، دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی (Doctor Strange in the Multiverse of Madness)، آواتار: راه آب (Avatar: The Way of Water) و ثور: عشق و تندر (Thor: Love and Thunder) قرار دارند.

با این حال، اگر بخواهیم پرطرفدارترین فیلم امسال را بر اساس نظر منتقدان و مخاطبان انتخاب کنیم، ممکن است نتایج متفاوتی داشته باشیم. برای مثال، فیلم مرد شمالی (The Northman) به کارگردانی رابرت اگرز، با تحسین منتقدان روبرو شد و در فهرست‌های بسیاری از بهترین فیلم‌های سال قرار گرفت. همچنین، فیلم بعد از آفتاب (After sun) به کارگردانی آراد ولز، با استقبال مخاطبان مواجه شد و در سایت راتن تومیتوز امتیاز 97 درصد را دریافت کرد.

در نهایت، اینکه کدام فیلم را پرطرفدارترین فیلم امسال بدانیم، تا حد زیادی به تعریف ما از “پرطرفدار” بستگی دارد. اگر منظورمان فروش گیشه باشد، تاپ‌ گان: مارویک با اختلافی زیاد برنده است. اما اگر منظورمان نظر منتقدان و مخاطبان باشد، ممکن است فیلم‌های دیگری در رتبه‌های بالاتر قرار بگیرند.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
پاسخی بدهید