آیا قبل تولدمون، اختیاری در به دنیا اومدنمون و زندگیمون داشتیم؟

جدیدا تئوریی بین مردم باب شده که برای باورمندان به روح؛ تئوری دلنشینیه و موضوع بسیار مهم نبود عدالت در این دنیا رو به خوبی توجیه میکنه. طبق این تئوری شما قبل تولدتون انتخاب کردین که این زندگی رو تجربه کنین. خواستین در بدن یک دانشمند، نجار، دزد یا ناقص الخلقه قرار بگیرین و اون مدل زندگی رو تجربه کنین. بعضی ها سفت و سخت بهش اعتقاد دارن، بعضی ها هم بهش شک دارن و به دنبال حقیقتن.

برای اینکه پاسخ رو بفهمین با من همراه باشین

این تئوری که ما در تولدمون نقش داشتیم و خودمون خواستیم که الان اینجا باشیم، تئوری بسیار جالبیه و پاسخ اینکه چه گناهی کردیم که در شرایط بد به دنیا اومدیم رو تاحدودی میده و همچنین نشون میده که قدرت اختیار هم قبل تولدمون داشتیم و جبر زندگی هم برامون تحمل پذیرتر میکنه، معمولا افرادی هم که از زندگیشون نسبتا راضی هستن به این تئوری باور دارن چون همه چیز براشون سرجاشه.

 اما این تئوری ایرادها و باگ های بزرگی داره که یک خداباور، نباید بهش اعتقاد داشته باشه، چون به طرز جالبی با عدالت خدا رو زیر سوال میبره. اسلام هم این موضوع رو رد کرده و اگه از سایت های پاسخگویی به سوالات شرعی بپرسین بهتون میگن که این تئوری خلاف چیزی هست که در قرآن و احادیث معتبر گفته شده.

جدا از اسلام، از نظر فلسفی هم گفتم که این تئوری باگ های زیادی داره و در هر مناظره ای که من دیدم باورمندان بهش به راحتی شکست خوردن. اگه علاقمند هستین بیشتر در موردش بدونین ویدیوی زیر رو ببینین که که بیشتر بهش پرداخته شده.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x