انواع کولرهای کوچک مناسب فضای کوچک

انواع مختلفی از کولرهای کوچک وجود دارد، از جمله:

 • کولرهای پنجره ای: اینها رایج ترین نوع کولرهای کوچک هستند. آنها در یک پنجره نصب می شوند و از طریق یک دریچه به بیرون تهویه می کنند.
  تصویر کولرهای پنجره ای
 • کولرهای اسپلیت: این نوع کولر از دو قسمت تشکیل شده است: یک واحد کندانسور که در خارج از خانه قرار می گیرد و یک واحد اواپراتور که در داخل نصب می شود. کولرهای اسپلیت کارآمدتر از کولرهای پنجره ای هستند، اما نصب آنها نیز گران تر است.
  تصویر کولرهای اسپلیت
 • کولرهای پرتابل: این نوع کولر را می توان از یک اتاق به اتاق دیگر جابجا کرد. آنها از طریق یک شلنگ به بیرون تهویه می شوند. کولرهای پرتابل به اندازه کولرهای پنجره ای یا اسپلیت کارآمد نیستند، اما گزینه خوبی برای افرادی هستند که نمی توانند یا نمی خواهند کولر را در پنجره نصب کنند.
  تصویر کولرهای پرتابل
 • کولرهای بدون لوله: این نوع کولر نیازی به دریچه ندارد. آنها از طریق فرآیندی به نام تبخیر آب گرما را از هوا خارج می کنند. کولرهای بدون لوله به اندازه سایر انواع کولر کارآمد نیستند، اما گزینه خوبی برای افرادی هستند که نمی توانند یا نمی خواهند دریچه نصب کنند.
  تصویر کولرهای بدون لوله

هنگام انتخاب یک کولر کوچک، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • اندازه اتاقی که می خواهید خنک کنید: کولرها بر اساس ظرفیت خنک کننده شان رتبه بندی می شوند که بر حسب فوت مربع بر ساعت (BTU) اندازه گیری می شود. شما باید کولری را انتخاب کنید که ظرفیت خنک کننده کافی برای اندازه اتاقی که می خواهید خنک کنید داشته باشد.
 • بودجه شما: کولرها در قیمت های مختلفی عرضه می شوند. شما باید کولری را انتخاب کنید که متناسب با بودجه شما باشد.
 • ویژگی ها: برخی از کولرها دارای ویژگی هایی مانند کنترل از راه دور، تایمر و تنظیمات سرعت هستند. شما باید تصمیم بگیرید که کدام ویژگی ها برای شما مهم هستند.

هنگامی که کولر کوچکی را انتخاب کردید، مهم است که آن را به درستی نصب و نگهداری کنید. این به اطمینان از کارآمدی و کارایی آن کمک می کند.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x