بهترین روش های تبلیغ کانال یوتیوب

امروزه بسیاری از کسب و کارهای آنلاین و مدرسین وارد یوتیوب شده تا از طریق این سایت بتوانند کسب درآمد خوبی داشته باشند و مردم نیز به رایگان از آموزش های آنها بهره مند شوند.

بنابراین، این سایت موفق که پربازدیدترین سایت جهان محسوب میشود، با میلیون ها کاربر فعال، رقابتی بزرگ را در جهان ایجاد کرده است. امروزه بسیاری از مدرسین زبان، گویندگان رادیو و تلویزیون، مربیان ورزشی، هنرمندان و شعبده بازان، خوانندگان، نقاشان، گیمرها و بسیاری از گروه های دیگر اجتماع در این سایت حضور داشته و میخواهند رشد کنند تا به درآمد بالاتر برسند و در کارشان پیشرفت کنند.

اما چه روش هایی برای تبلیغ کانال یوتیوب وجود دارد؟

یکی از این روش ها بهره گرفتن از تبلیغات گوگل ادز هست. یعنی شما به گوگل که صاحب یوتیوب است و تبلیغات آن را به عهده دارد، پول میدهید تا ویدیوی شما را در هرکجای یوتیوب که بخواهید نمایش بدهد. با این کار میتوانید رشد سریعی داشته باشد. البته هزینه این نوع تبلیغ تقریبا بالا است و حدودا نیم دلار به ازای هر بازدید واقعی است. البته هزینه با توجه به موضوع ویدیو و رقابت پذیری آن، کمتر یا زیادتر ممکن است باشد.

روش دیگر استفاده از شبکه های اجتماعی است. شما میتوانید شبکه های اجتماعی دیگری مثل تلگرام، اینستاگرام و غیره داشته باشید و در آنجا تبلیغ کانالتان را کنید. از این طریق مقداری بازدیدکننده جدید به کانالتان خواهید آورد.

اگر شما پیج اینستاگرام بالای 10 هزار فالوور داشته باشید میتوانید با لینک مستقیم ، ویدیوهای یوتیوب خود را استوری کنید.

یکی دیگر از روش ها، درج کامنت تبلیغاتی در ویدیوهای پربازدید یا لایوهاست که البته بسیاری از مدیران کانال ها با این روش برخورد کرده و اجازه تبلیغ را نمیدهند.

دقت داشته باشید که یکی از عوامل موفقیت یوتیوب در سطح جهانی این است که این سایت خیلی دقیق کار میکند و از الگوریتم های گوگل و سئو بهره میگیرد. به همین خاطر با ترفند و حقه نمی توان سر آن کلاه گذاشت و روش هایی مثل بازدید فیک، به درد شما نمیخورند و ضربه اساسی به کانالتان وارد میکنند.

یک روش تبلیغاتی دیگر ، خریدن لیست ایمیلی و فرستادن ایمیل انبوه به این افراد است. مثلا شما در حیطه کامپیوتر و IT فعالیت میکنید، می توانید یک لیست ایمیلی با این موضوع خریداری کنید و بعد به همه آنها ویدیوی یوتیوب خود و کانال یوتیوب خود را ایمیل کنید. طبیعتا برخی از این افراد به کانال شما خواهند آمد و از آموزش رایگان استقبال خواهند کرد.

داشتن سایت نیز میتواند به رشد کانال یوتیوب شما کمک کند. اگر یک سایت با موضوع مشابه کانال خود داشته باشید و در آنجا به تولید محتوا بپردازید، میتوانید کاربران جدیدی را به صورت مداوم جذب کرده و آنها را به یوتیوب خود هدایت کنید.

توجه داشته باشید که یوتیوب یک فضای رقابتی است، علاوه بر خوب بودن محتوا، باید صبور هم باشید تا بتوانید نتیجه درست را بگیرید.

 

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x