بیوگرافی جی بی راین

جی بی راین یکی از محققان برجسته در زمینه پاراسایکولوژی بود. او در دانشگاه دوک تحقیقاتی در زمینه حس ششم (Extrasensory Perception) یا ESP انجام داد. پس از انتشار کتابش با عنوان «مرزهای جدید ذهن»، جی بی راین به یکی از شخصیت‌های معروف در زمینه پاراسایکولوژی تبدیل شد.

جی بی راین در تلاش برای اثبات وجود قدرت‌های ذهنی بود که بیشتر مردم به آن‌ها عقیده نداشتند. او با استفاده از آزمایش‌هایی که بر اساس آمار و احتمالات بودند، سعی در تأیید وجود ESP داشت. این تحقیقات باعث شد که بسیاری از مردم به این موضوع علاقه مند شوند و به دنبال یافتن راه‌هایی برای تقویت قدرت‌های ذهنی خود باشند.

با این حال، تحقیقات جی بی راین بسیاری را نیز به خود جذب کرد. برخی از افراد به این باور می‌رسیدند که ESP وجود دارد، در حالی که برخی دیگر این باور را رد می‌کردند. در هر صورت، تحقیقات جی بی راین برای بسیاری از مردم به یکی از موضوعات جذاب در دنیای پاراسایکولوژی تبدیل شده بود.

تاریخچه جی بی راین

جی بی راین (J.B. Rhine) یک روانشناس و پژوهشگر آمریکایی بود که در زمینه پاراسایکولوژی فعالیت می کرد. وی در سال 1895 در شهر وست ویلیامستون در ایالت آیووا به دنیا آمد. راین در دانشگاه شیکاگو تحصیل کرد و در سال 1925 به دانشگاه دوک پیوست.

در دانشگاه دوک، راین با همکاری همسرش، لویلا راین، شروع به انجام تحقیقات در زمینه پاراسایکولوژی کرد. وی در سال 1934 مجموعه ای از آزمایش های خود را در کتابی با عنوان “پرده ای بر روانشناسی” (Extra-Sensory Perception) منتشر کرد.

در طی تحقیقات خود، راین به دنبال شواهدی برای وجود توانایی های خارق العاده در انسان بود. وی از آزمایش هایی مانند تله کینزی، تله پاتی، و تله شنوایی استفاده کرد تا بررسی کند آیا انسان ها قادر به انجام کارهایی مانند حرکت اشیاء با قدرت ذهن، تشخیص اطلاعات از راه دور، و یا خواندن فکر هستند.

راین و همکارانش در طی تحقیقات خود، شواهدی برای وجود توانایی های خارق العاده در انسان پیدا کردند، اما این نتایج توسط بسیاری از پژوهشگران مورد انتقاد و سوال قرار گرفت. به همین دلیل، پاراسایکولوژی همچنان به عنوان یک حوزه از روانشناسی که شواهد وجود توانایی های خارق العاده در انسان را بررسی می کند، مورد بحث و جدل قرار می گیرد.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x