جام مقدس و روح مقدس

مورخان و نویسندگان اظهار کرده اند که گروهی از نویسندگان بزرگ تاریخ، دانشمندان و هنرمندان از جمله والت ویتمن، ویکتور هوگو، آرتور کونان دویل، ایزاک نیوتن، ساندرو بوتیسلی، و لئوناردو داوینچی بزرگ، نه تنها تناسخ شناس بودند، بلکه عضو انجمن های مخفی مانند اولین قربانیان سیون، شوالیه ی تمپلار، یا ماسون ها بودند.

در حقیقت، عده ی اندکی از مردم می دانند لئوناردو داوینچی علاوه بر یک نقاش بزرگ، پیشگوی حل مشکلات نیز بود. نوشته ای در این مورد به جز یادداشت های وی موجود نیست. به شما توصیه می کنم به دانش فوق العاده ای او در مورد تکنولوژی و ساختار بدنی انسان دقت کنید: او در زمان خود، بسیار قبل از آن که علوم و داروهای جدید کشف شود تصاویر ماشین های پرنده، هلی کوپتر، راکت، ماشین های جنگی و دیگر ماشین ها را ترسیم کرده و به خوبی جزئیات ماهیچه ها، تاندون، ارگان و دیگر قسمت های بدن را به تصویر کشیده بود. او در زمان خود برترین بود، این موضوع قرن ها بعد هنگامی اثبات شد که بیشتر این نقشه ها به عرصه ی واقعیت پیوست.

لئوناردو همچنین اطلاعاتی از جام مقدس داشت، از جمله این که جام چه بود و کجا قرار داشت. کتاب های خون مقدس، جام مقدس و میراث مسیحیت نوشته ی میکائیل بایگنت، ریچارد لیگ و هنری لینکلن فقط بخشی از این اطلاعات را روشن کرد، اما رمان داون براون به نام رمز داوینچی آن را به طور گسترده ای باز کرد. اغلب پیروان مذهب ناستیک (که کلیسای من به آنان اختصاص دارد) از ابتدا این اطلاعات سری را می دانستند، اما روسیکروسی ها از آن به شدت محافظت کردند زیرا دنیای شناخته شده مسیحیت اَنگ بدترین بدعت را به آن زده بود.

قبل از این که کتاب رمز داوینچی چاپ شود، به ناشر خود گفتم می خواهم درباره ی عیسی مسیح بنویسم و یک بار برای همیشه او را به همه بشناسانم؛ مهم نیست چقدر ممکن است بحث برانگیز باشد.

می بینید مبارزان می دانستند در واقع جام مقدس (یا فنجانی شبیه آن) اصلا” وجود نداشته در عوض، نگهدارنده ی اطلاعات مقدسی بوده است. حتی مسیحیان اولیه که چنین اطلاعاتی داشتند به منظور پرهیز از اذیت و آزار توسط کلیسای کاتولیک ها به فعالیت های مخفی پرداختند. بعضی از کتابخانه های فرانسویان اطلاعات زیادی درباره ی این موضوع دارند، اما پس از این که کتاب خون مقدس و جام مقدس منتشر شد، آنان درهای خود را بر روی تحقیقات بیشتر بستند. (جالب است بدانید کتاب رمز داوینچی در اکثر زمینه ها در فرانسه نقش دارد).

توجه به جنبه ی پدرانه در مسیحیت به قدری زیاد بود که سعی می کردند نسبت به اطلاعاتی که داوینچی در مورد جام داشت اظهار بی اطلاعی کنند، افراد زیادی به دلیل داشتن چنین اطلاعاتی کشته شدند.

منبع: کتاب اسرار و عجایب جهان – تالیف: سیلویا براون

پاسخی بدهید