شغل تست کننده بازی چیست؟!

یکی از شغل‌های عجیب و مدرن تست کننده بازی‌های ویدیویی است که معمولا کمپانی‌های بزرگ افرادی را استخدام میکنند تا قبل از عرضه بازی آن را تست کنند.

اینگونه عیب‌ها و باگ‌های بازی مشخص میشود و شرکت اقدام به رفع آن میکند.

تست کننده‌های بازی که به بتاتستر هم شناخته میشوند، حقوق خوبی هم بابت بازی کردن میگیرند!

حقوق ماهیانه آنها بین 3 تا 5 هزار دلار است.

صنعت گیم یکی از اثرگذارترین و پردرآمدترین صنعت‌های جهان محسوب میشود و گاهی نویسندگی، کارگردانی و موسیقی در بازیها بسیار قوی‌تر از فیلم‌ها انجام میشود.

از آنجایی که بازیها روی دستگاه های مختلفی عرضه میشوند، یکی از وظایف تسترهای بازی این است که از اجرای کامل و بی نقص بازی در دستگاه های مختلف اطمینان حاصل کنند.

جلوه های صوتی و بصری بازیها باید توسط این افراد تست شود.

همچنین اگر بازی دارای هوش مصنوعی یا قابلیت آنلاین باشد باید توسط تسترها کاملا بررسی شود.

این شغل شاید برای بچه های امروزی که به گیم علاقه زیادی دارند و کمی هم راحت طلب هستند یک شغل رویایی محسوب شود!

مزیت دیگر آن هم این است که بازی های روز دنیا را قبل از منتشر شدن میتوانید بازی کنید آن هم به ازای دریافت پول!

اما باید بدانید که این شغل هم مثل هرکار دیگری سختی های خودش را دارد و کار ساده ای نیست!

گاهی باید نیمی از شبانه روز را به انجام بازی آن هم با دقت کافی سپری کنید و کاری نیست که بخواهید به صورت تفننی انجامش بدهید.

اینطور نیست که شما چندساعتی یک بازی مورد علاقه تان را انجام بدهید و بعد استراحت کنید و بعد یکی دوساعتی بازی دیگری را انجام بدهید، بلکه گاهی ممکن است تا چند ماه مجبور باشید هر روز ساعت ها وقت صرف آن کنید و یک مرحله تکراری را بارها و بارها انجام بدهید تا نواقص آن پیدا شده و رفع شود.

شاید همین برای فهمیدن سختی این شغل کافی باشد که بگوییم اگر اهل گیم هستید حتما در بازی‌های مشهور کمپانی‌های بزرگ مانند یوبی سافت یا EA ، باگ یا ایرادهای مختلفی را دیده اید، این بازی‌ها تستر هم داشته اند! پس ببینید خروجی اولیه یک بازی قبل از عرضه چقدر عیب و ایرادهای آشکار و پنهان دارد که بعد از اینکه توسط تسترها بررسی میشود باز هم در نهایت چند ایرادی در آن پیدا میشود.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
پاسخی بدهید