فیلم لو رفته از زنده بودن مایکل جکسون واقعی بود یا دروغ؟

یکی از شایعاتی که چندین سال پیش در اینترنت سر و صدای زیادی به پا کرد، فیلم خروج مایکل جکسون از آمبولانس است.

در این فیلم کوتاه که با موبایل گرفته شده، آمبولانسی که جسد مایکل جکسون را حمل میکرده، در جای خلوتی نگه داشته و مایکل جکسون از آن پیاده میشود. البته چهره او به خوبی نشان داده نمیشود.

یک سخنران در ایران که برخی او را استاد مینامند، گفت:

مایکل جکسون در حقیقت زنده است و وقتی مسیح دروغین در آینده ظهور کرد به عنوان معجزه ، مایکل جکسون را مثلا برای مردم زنده خواهد کرد، در صورتی که او زنده بوده و نمرده. مردم قرن بیست و یک هم در عصر اینترنت و ماهواره شگفت زده خواهند شد و او را باور خواهند کرد!

اما حقیقت چه بود؟

فیلمی که در اینترنت پخش شده توسط شبکه آر تی ال آلمان ساخته شده و برای بررسی میزان زودباوری مردم در یوتیوب قرار داده شده بود.

این شبکه در روز بعد، در تلویزیون اعلام کرد که این ویدیو آزمونی بوده برای سنجش میزان زودباوری مردم در برابر شایعات. و پشت صحنه های این کلیپ را نشان دادند. آمبولانس جعلی بود و آن فرد که از آمبولانس پیاده میشد و صورتش را به خوبی نشان نداده بودند، فردی بود که خودش را شبیه مایکل جکسون گریم کرده بود.

و حالا این سوالات را از شما میپرسیم:

در دوران ما چقدر افرادی که ادعای پیامبری میکنند جدی گرفته میشوند؟

آیا بالفرض با بازگشت یک نفر مثل مایکل جکسون ، مردم آن را معجزه دانسته و باور میکنند؟ یا اینکه میگویند، اوکی، حالا اینشتین، لئوناردو داوینچی، خداوند الموت، هیتلر و گاندی را زنده کن اگر واقعا قدرتی داری.

مایکل جکسون اگر هم زنده بود و این نقشه راست بود، الان پیر شده بود، حتی اگر علم به درجه ای برسد که بتواند یک فرد را کاملا جوان کند، مردم از آن مطلع خواهند بود و این احتمال را مطرح میکنند. پس باز هم گول کسی که بگوید یک نفر را برایتان زنده کرده ام، نمیخورند.

ده سال پیش همین استاد گفت که کریس انجل در حال آموزش دادن ضد مسیح سوم است تا او شعبده هایی را اجرا کند و آنها را به عنوان معجزه به خورد مردم بدهد. اما مگر خود کریس انجل را مردم جهان باور دارند که بخواهند شاگردش را باور داشته باشند؟ چندسالی گذشت و حالا امثال زویر مورتیمور، شعبده بازی هایی میکنند که کریس انجل نزد آنها جوک محسوب میشود.

ما به لطف اینترنت در دورانی به سر میبریم که میتوانیم حقیقت هرچیزی را بفهمیم و ویروس های ذهنی را تک تک حذف کنیم.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x