ماجرای پول ریختن ملکه انگلیس برای افریقایی ها واقعی بود؟

با خواندن چند مطلب از دسته بندی های شایعه های اینترنتی این سایت، متوجه خواهید شد که اینترنت جای خوبی برای شایعه سازی است. تئوری های توطئه علاوه بر استفاده های سیاسی، یکی از پرسودترین کسب و کارها محسوب میشود. فقط کافیست آمار بازدید کانال های یوتیوبی که به پخش تئوری توطئه میپردازند را در سایت سوشال بلید وارد کنید تا ببینید هم در ایران و هم در کشورهای دیگر، این کانال ها درآمد هنگفت میلیاردی دارند.

امروز به یکی دیگر از شایعات پرداخته ایم. ویدیویی اخیرا بازنشر شده و ادعا میشود که ملکه انگلیس با خباثت غذا یا پول خوردهایش را به زمین میریزد تا آفریقایی های بدبخت و مستعمره، مانند حیوانات آن را از روی زمین جمع کنند.

اما اگر باهوش باشید و به تصویر دقت کنید از همان اول متوجه نوشته های چینی پشت سر زن میشوید! پس این قضیه یه ربطی به چین باید داشته باشد.

اما حقیقت ماجرا چیست؟

در حقیقت این یک فیلم سیاه و سفید است که در سال ۱۸۹۹ یعنی 27 سال قبل از تولد ملکه انگلیس گرفته شده است. ملکه الیزابت در آوریل ۱۹۲۶ متولد شده است. بنابراین زنی که در فیلم است نمی تواند ملکه باشد. البته اگر دقت کنید قیافه او هم با ملکه فرق دارد.

این فیلم در آنام هندوچین (ویتنام فعلی) گرفته شده است و این دو زن مادام پل دومر و دخترش هستند که افرادی فرانسوی هستند. این فیلم توسط کمپانی برادران لومیر بین سال‌های ۱۸۹۹ تا ۱۹۰۰ گرفته شده است.

در نسخه باکیفیت تر این فیلم که در یوتیوب موجود است، کاملا مشخص است که این کودکان اصلا افریقایی نیستند! بلکه چینی یا ویتنامی هستند. به چهره آنها دقت کنید.

شایعه پول ریختن ملکه روی افریقایی ها

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x