چطور میشه اقامت کانادا را گرفت؟

اقامت کانادا یکی از آرزوهای بسیاری از افراد است که به دنبال یک زندگی بهتر، امن‌تر و پربارتر هستند. کانادا یک کشور پیشرفته، دموکراتیک، چندفرهنگی و مهربان است که به مهاجران از سراسر جهان باز است. این کشور دارای سیستم آموزشی، درمانی، حقوقی و اجتماعی بسیار قوی است. همچنین دارای منابع طبیعی، فرصت‌های شغلی، فعالیت‌های فرهنگی و تفریحی فراوان است.

برای رسیدن به اقامت کانادا باید یکی از روش‌های مختلف مهاجرت را انتخاب و پروسه‌ای را طی کنید که بستگی به شرایط شخصی، تحصیلی، حرفه‌ای و مالی شما دارد. برخی از روش‌های مهاجرت به کانادا عبارتند از:

  • مهاجرت کاری: این روش برای افرادی است که دارای تخصص و مهارت در یک حوزه خاص هستند و می‌توانند با درخواست گذارش نقطه (Express Entry) یا پذیرش پروژه کار (Job Offer) یا درخواست استان (Provincial Nominee Program) یا سایر برنامه‌های حرفه‌ای (Skilled Worker, Skilled Trade, ICT, Canadian Experience Class) به اقامت دائم دست پیدا کنند.
  • مهاجرت تحصیلی: این روش برای افرادی است که قصد دارند در یک مقطع تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا) یا گواهینامه حرفه‌ای (Certificate, Diploma) در یک دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی کانادایی ثبت نام و تحصیل کنند. با درخواست و دریافت مجوز تحصیل (Study Permit) و مجوز کار (Work Permit) می‌توانند در حین تحصیل چند ساعت در هفته به صورت قانونی کار کنند و پس از فارغ التحصيل شدن با تجربه کار در کانادا به اقامت دائم رسیدن.
  • مهاجرت سرمایه‌گذار: این روش برای افراد با سطح درآمد بالا و توانایي سرمایه‌گذاري است كه مي‌خواهند با راه‌اندازي يك كسب و كار نوپا (Startup Visa) يا خريد يك كسب و كار موجود (Business Immigration) يا ثبت يك شركت (Entrepreneur Immigration) يا خوداشتغالي (Self-Employed Immigration) به اقامت دائم كانادا برسند.
  • مهاجرت ازدواج: این روش برای افرادی است که با یک شهروند یا اقامت دائم کانادایی ازدواج کرده‌اند و می‌خواهند با درخواست حمایت همسر (Spousal Sponsorship) به اقامت دائم کانادا برسند.

اینها فقط برخی از روش‌های مهاجرت به کانادا هستند که بسته به شرایط شما می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. البته برای هر روش شرایط خاص و مستندات مورد نیاز وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید. همچنین باید در نظر داشته باشید که پروسه مهاجرت به کانادا ممکن است زمان‌بر، پیچیده و هزینه‌بر باشد و نیاز به صبر، تلاش و مشاوره حرفه‌ای دارد.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x