کتاب قدرت انضباط شخصی | نوشته دنیل والتر

امروز قسمتی از کتاب جذاب قدرت انضباط شخصی نوشته: دنیل والتر را برایتان نوشته ام. این کتاب کمک میکند به اهدافتان برسید.

مقدمه نویسنده:

به کلاس ورزش میروم، یک برنامه غذایی سالم را شروع میکنم، پول بیشتری پس‌انداز میکنم، سیگار کشیدن را ترک میکنم….

لیست اهدافی که افراد در ابتدای سال جدید برای خود تعیین میکنند، بی پایان است اما چه تعداد از آنها واقعا محقق میشوند؟

طبق اظهارات دکتر جان سی. نورکراس استاد دانشگاه اسکرانتون در پنسیلوانیا، تنها کمتر از 10 درصد اهداف تعیین شده در آغاز سال، تحقق پیدا میکنند.

اگر این کتاب را میخوانید به احتمال زیاد شما هم در بین درصد زیادی از افراد قرار دارید که سالها برای رسیدن به اهداف خود وقت صرف کرده اند.

اما دلیل این موضوع چیست؟ چرا اکثر ما قادر به پایبندی به اهداف خود نیستیم؟ آیا شکست یک تمایل طبیعی در انسان است؟

پاسخ این سوال ها ساده است: عدم انضباط شخصی!

موضوع این کتاب در مورد پذیرفتن مسئولیت کامل موقعیتی است که اکنون در آن قرار دارید و همچنین موقعیتی که میخواهید در پنج، ده، پانزده یا بیست سال آینده به آن برسید.

شما با استفاده از این کتاب مهمترین مهارت مورد نیاز برای رسیدن به زندگی مورد نظر خود را کسب خواهید کرد، یعنی انضباط شخصی.

انضباط شخصی و مباحث زیست شناختی

معمولا چنین فرض میشود که برخی از افراد دارای انضباط شخصی هستند ولی برخی دیگر از افراد اینگونه نیستند، اما اینطور نیست. برای انضباط شخصی شواهد علمی وجود دارد و اگر در زندگی خود نظم و انضباط بیشتری میخواهید، این شواهد علمی به شما کمک میکنند که درک بهتری از پایه های بیولوژیکی آن داشته باشید.

در فصل اول درمورد زیست شناسی انضباط شخصی و اینکه چگونه میتوانید مناطق خاصی از مغز را برای بهبود آن هدف قرار دهید، چیزهایی یاد خواهید گرفت.

مفز انسان حدود 100 میلیارد نورون دارد، سلول های کوچکی که مسئول رفتارها و افکار ما هستند. دو دانشمند علوم مغز و اعصاب به نام های تاد هار و کالین کامرر در سال 2009 تحقیقی را انجام دادند که در آن با استفاده از دستگاه های تصویرسازی تشدید مغناطیسی کارکردی فعالیت مغزی افراد را در هنگام انجام کارهایی که نیازمند نظم و انضباط است ثبت کردند.

به شرکت کنندگان بین پذیرفتن پاداش مالی ناچیز بلافاصله در پایان تحقیق یا پاداش مالی بزرگتر در یک زمان دیرتر حق انتخاب داده شد.

این محققان دوباره جنگ قدیمی بین تاخیر در ارضای نیاز و قدرت اراده را به راه انداختند.

آنها کشف کردند هنگامی که شرکت کنندگان در حال تصمیم گیری برای انتخاب پاداش کوچک اما فوری یا پاداش بزرگ در آینده هستند، فعالیت بالایی در دو ناحیه که در بخش پیش پیشانی مغز قرار دارند ایجاد میشوند.

وقتی افراد انتخاب هایی انجام میدادند که در طولانی مدت به نفع شان بود، فعالیت در این مناطق از مغز هم بیشتر میشد.

این پژوهش به این نتیجه رسید که براساس فعالیت و ساختار قشر پیشانی، اضباط شخصی برای برخی افراد آسان تر از دیگران است…

منبع: کتاب قدرت انضباط شخصی | نوشته دنیل والتر

مطالب مشابه از ذهن آموز:
پاسخی بدهید