آدرنوکروم چیست؟ آیا توطئه داروی جاودانگی شیطانی حقیقت دارد؟

این مقاله تئوری توطئه آدرنوکروم را با دید علمی و منطقی بر اساس شواهد بررسی میکند. در این مقاله به موارد زیر پرداخته شده است:

 • تعریف آدرنوکروم
 • خرافات و تئوری‌های توطئه
 • روند تحقیق علمی و اثبات یک ادعا
 • چشم پاندایی و کلوپ بلک آی
 • دلیل جوان ماندن بازیگران هالیوود و سلبریتی‌ها

آدرنوکروم چیست؟

آدرنوکروم ماده‌ای است که به صورت طبیعی در مواقع وحشت در انسان تولید میشود. گفته میشود عده‌ای کودکان را شکنجه کرده تا این مادّه را به عنوان اکسیر جوانی بدست بیاورند. البته این یک تئوری توطئه است.

آدرنوکروم از غده فوق کلیوی آدرنال ترشح میشود معمولا زمانی که فرد هیجان و ترس بالا را تجربه می‌کند.

گفته میشود که هر چقدر فرد کم سن‌تر و جوان‌تر باشد مقدار بیشتری از این ماده ترشح میشود و این ماده ابتدا در نوزادان بیشتر است و با افزایش سن کم میشود.

اینکه این ماده باعث جوانی یا زیبایی میشود هیچ منبع معتبر علمی تایید نکرده است و هیچ کسی هم با آزمایشات و روش‌های علمی نتوانسته است آن را اثبات کند.

بیشتر مطالب مربوط به آدرنوکروم از مستندهای غیرعلمی و چندین فیلم هالیوودی برداشته شده است. بر این مستندها ایرادات بسیاری وارد است. چون در اصل مستند به شمار نمیروند.

به قول جیمز رندی مردم فکر میکنند چیزی که به صورت مستند ساخته شده است حقیقت دارد و اگر دروغ بود به صورت مستند ساخته نمیشد! در صورتی که هرکسی میتواند یک مستند بسازد.

جیمز رندی

آدرنوکروم چطور تلفظ میشود؟

تلفظ صحیح آدرنوکروم اینگونه است: آ د(سکون) رِ نُ کُ رُ م(سکون) و به انگلیسی هم میشود: adrenochrome

علاقه به تئوری های توطئه

قطعا فرقه‌ها و گروه‌های شیطانی و نامتعارف وجود دارند و کارهای ضدانسانی آنها هم بارها ثابت شده است اما معمولا در نظریه‌های توطئه هرچیزی را بهم ربط میدهند، یک بار میگویند کودکان قربانی شیاطین و دیوها میشوند، یکبار میگویند موجودات فضایی آنها را میدزدند، یک بار میگویند از آنها لوازم آرایش میسازند، فرد دیگری در امریکا گفته بود آنها را داخل نوشابه پپسی میریزند و پپسی از او شکایت کرد و وقتی نتوانست ادعایش را ثابت کند، از طرف دادگاه محکوم به پرداخت جریمه به کارخانه پپسی شد. حالا هم میگویند از کودکان آدرونوکروم میگیرند.

خب قبل از هرچیز باید بگوییم مراسم شیطانی و روش‌های عجیب و غریب و اکثرا اشتباه در سراسر جهان وجود دارند و من فکر میکنم متاسفانه استفاده از خون کودکان نیز توسط برخی افراد انجام شده است. اما این به آن معنی نیست که آدرنوکروم انسان را جوان میکند.

اشکال این تئوری توطئه در این است که شما ادعا میکنید فلان شخص که جوان مانده است از این ماده استفاده میکند.

اثبات کجاست؟

اثباتی وجود ندارد، همین که جوان مانده و پولدار است یعنی از این ماده مصرف میکند!

خب اگر اینطور است من هم میگویم آنها خاک طلا میخورند که جوان مانده اند!

عوام چون کار علمی نکرده‌اند در گفته‌های خود زیاد در این مورد اشتباه میکنند. مثلا میگویند: فلان شخص امریکایی هر روز نوشابه میخورد و 100 سال عمر کرد یا فلان شخص سیگار میکشید و 100 سال عمر کرد. پس ما هم این کارها را میکنیم و دانشمندان دروغ گفته‌اند.

حقیقت این است که سیگار یا نوشابه با سیانور فرق میکنند و صددرصد کشنده نیستند اما طبق تحقیقات انجام شده، در یک گروه 100 نفری که همه سیگار میکشند میزان ابتلا به سرطان و سکته قلبی بیشتر از گروه 100 نفری هست که هیچ کدام سیگار نمیکشند. ضمن اینکه تاثیر منفی آن روی ریه و غیره مشخص شده است. به همین خاطر میگویند سیگار مضر است.

بنابراین روند یک تحقیق علمی اینگونه است. اگر کسی که صلاحیت علمی دارد در یک آزمایش معتبر بتواند ثابت کند که آدرنوکروم برخی یا همه اعضای بدن را جوان کرده است آنوقت این مورد یک سند قابل قبول است البته به شرطی که تکرار پذیر باشد و دیگر دانشمندان بتوانند با تکرار آن به همین نتیجه برسند. چون بسیاری از ادعاها که ظاهری علمی داشته‌اند اینگونه نبوده‌اند. مانند درمان‌های غیرعلمی کرونا.

همین ماجرای کرونا به جهان ثابت کرد که مردم جهان چقدر دنبال روش‌های عجیب و غریب و غیر علمی هستند.

ابتدا میگفتند چون هندی‌ها غذاهای بسیار تند میخورند درنتیجه کرونا نمیگیرند، اما هند از نظر ابتلا به کرونا در جهان سوم شد! و مرگ و میر بالایی هم داشت.

یا میگویند معتادا نمیگیرن! در صورتی که میگیرند.

و هزاران حرف غیر علمی، اما همانطور که میبینید روند علم بسیار دقیق است.

موسسات مختلفی اعلام کرده‌اند پس از کلی تحقیقات واکسن کرونا را ساخته‌اند اما تمام این واکسن‌ها باید در مراحل مختلف علمی تست و بررسی میشدند تا در نهایت شبیه واکسن آبله یا سرخک که میزنید بتوانند موثر و بی‌خطر یا بسیار کم خطر شوند. با این حال هنوز به علت ضرورت و نیاز، این واکسن زود عرضه شد و به اندازه واکسن هایی که در کودکی میزنید، قوی و مطمئن نیست.

علم و خرافات

جدال علم و خرافات

با اینکه علم صراحتا بسیاری از بیماری‌ها را ریشه کن کرده است اما همانطور که گفتم هنوز هم مانند هزاران سال پیش افرادی هستند که دنبال روش‌های عجیب و غریب و خرافی هستند. این افراد یا گمراه هستند و در دام گروه‌های شیطانی هستند یا بی‌سواد و ساده هستند و یا اینکه خیلی خرافاتی هستند.

همه اینها ممکن است دست به هرکاری بزنند.

سال‌ها قبل خانواده‌ای در امریکا پسرشان به بیماری لاعلاجی دچار شد، آنها نمیخواستن فرزندشان را از دست بدهند و تصمیم گرفتند مقدار زیادی از نوعی نمک را به او بدهند.

آنها معتقد بودند این ماده باعث از بین رفتن باکتری‌ها و ویروس‌ها شده و میتواند فرد را سالم نگه دارد. همچنین نمک موجودات شیطانی را دور میکند.

آنها باعث شدند که بیماری جدیدی در پسر ایجاد شود و شکل وحشتناکی پیدا کند.

یا زنی که چند وقت پیش خبرساز شد، او سالها به خوردن ادرار خودش اعتیاد پیدا کرده بود! او میگفت که این ماده خاصیت جوان سازی دارد.

یا افرادی که خون میخورند و صدها مورد عجیب و غریب دیگر.

من سعی دارم به شما بگویم که انجام اینکارها دلیل بر موثر بودن و درستی آنها نیست، همانطور که آن پسر نمکی باز هم مُرد.

Before the New IPhone, This Is How a 30-year-old Steve Jobs Overcame Failure and Made Apple

استیو جابز یکی از اشخاصی بود که پزشکان اعلام کردند میتوانست سرطانش را با علم روز درمان کند اما او به سراغ روش‌های نامتعارف و قدیمی رفت و فوت کرد.

بنابراین ممکن است آدرنوکروم ربطی به جوانی نداشته باشد و یک باور اشتباه باشد و این چیزیست که علم باید به صورت دقیق آن را مشخص کند. همانطور که کارایی پنی سیلین کاملا واضح و شفاف است.

همیشه به یاد داشته باشید اگر چیزی به صورت معتبر اثبات شده باشد ما درموردش هیچ بحثی نمیکنیم؛ همانند اینکه الکتریسیته وجود دارد، ما سرِ این موضوع هیچ بحثی با هم نداریم! چون قابل اثبات هست.

تئوری‌های توطئه علاقمندان خاص خودشان را دارند و قانع کردن آنها خیلی خیلی مشکل است، آنها معمولا دانش ناقص، منطق کم و احساسات فوق العاده قدرتمندی دارند. احساسِ آنها دوست دارد که فلان مساله واقعیت داشته باشد و از آنجایی که حقیقت تلخ است با آن مخالفت میکنند. باور کنید دولت مردانی که فکر میکنید برای درمان بیماری یا جوان ماندن سراغ روش‌های عجیب و خرافی میروند، اصلا اینگونه نیستند و همیشه به سراغ بهترین پزشکان مسلط به علم روز میروند.

خرافاتی از نوع آدرنوکروم

موضوع گم شدن و به سرقت رفتن نوزداران در جهان اکنون به موضوع داروی آدرنوکروم پیوند خورده است. حالا مگر چند کودک به سرقت برده شده است؟ باور کنید از سرقت آدم‌های بزرگسال بیشتر نبوده است.

این کاملا غیر علمی و غیر منطقی است که فکر کنیم از سراسر جهان از هند و چین و ایران گرفته تا کانادا و سنگاپور و آرژانتین و تایلند، همه کودکان را میدزدند و با آنها دارو درست میکنند. آن هم در قرن بیست و یک که هر ماده‌ای را میتوان در آزمایشگاه ساخت!

ناپدید شدن یا دزدیدن کودکان از زمان‌های خیلی قدیم هم وجود داشته است و مانند سرقت از خانه یا هر چیز دیگری کاملا طبیعی است و چیز عجیب و شگفت آوری در موردش وجود ندارد.

در جنوب ایران و چند کشور دیگر هم عقیده براین بود که موجودی ماورایی به نام  آل کودکان را میدزدد.

پس این باورهای قدیمی اکنون هم شکل مدرن‌تری به خود گرفته و وجود دارند.

من افراد زیادی را میشناسم که والدینشان را برای برخی خرافات مسخره میکنند، خرافاتی مانند اینکه اگر قیچی باز بماند دعوا میشود، اگر بلافاصله بعد از عروسی، اتفاق بدی بیافتد یعنی عروس بدقدم است، اگر تفاله چایی روی چایی قرار بگیرد یعنی امروز، مهمان می‌آید، دوچرخه شیطانی است و…

من ذوق میکنم که چه خوب، نسل جدید مثل نسل قدیم خرافاتی نیستند، اما بعد میبینم که آنها به آدرنوکروم، ساختن رژ لب با مثانه بچه، واقعی بودن نمایش‌های شعبده در مسابقات استعدادیابی، دروغ بودن ایدز و کرونا و سرطان و…. اعتقاد دارند!

درواقع آنها هم خرافاتی هستند فقط خرافات مدرن جایشان را به خرافات قدیمی داده‌اند.

تئوری های توطئه آدرنوکروم

یکی از 10 یوتیوبر برتر جهان از نظر درآمد، کسی است که تئوری توطئه منتشر میکند.

حرف چه کسی را باور کنیم؟

البته در تحقیقاتی که میکنید (که 99 درصد مواقع علمی هم نیست) مراقب باشید که به حرف افراد نمیتوان استناد کرد. اگر دکتری گفت آدرنوکروم وجود دارد یا سرطان با خوردن شنبلیله درمان میشود، حرفش سند نیست، چون این اثبات به شمار نمیرود، حتی اگر دکتر باشد. (مغالطه توسل به تایید اشخاص)
ممکن است یک دکتر هر ادعایی کند، اگر میخواهید به گفته افراد استناد کنید، آیا حاضرید به حرف پروفسور هاوکینگ درمورد خداوند هم استناد کنید؟ قطعا این کار را نمیکنید، پس چرا حالا به حرف شخص دیگری استناد کرده‌اید؟ آیا به این خاطر نیست که دوست دارید واقعیت داشته باشد؟

نیل دگراس تایسون

تفکر صحیح این است که ما باید چیزی را قبول کنیم که برایش اثبات وجود داشته باشد. نه حرف دیگران. ممکن است کسی بیاید و 4 ساعت جلوی من گریه کند و بگوید دایی‌اش 40 سال در هند بوده است، 10 سال شاگرد ایلومیناتی و فراماسون‌ها بوده است و روی بدنش نمادهایی خالکوبی کرده است که تتلو از دیدنش وحشت میکند، دایی‌اش میتواند غیب هم بشود و هرکجا بخواهد ظاهر بشود!
من حرفش را قبول نخواهم کرد و میگویم حرف‌هایی که زدی برای باورپذیر کردن ادعایی بود که کردی، اما اثبات به حساب نمی‌آیند.

دایی تو باید بتواند جلوی من یا دانشمندان غیب و ظاهر شود تا قبول کنم. (البته توجه کنید که شما اگر بخواهید این حرف را به چنین شخصی بزنید باید خودتان را از جمله حذف کنید و فقط دانشمندان را تاکید کنید، چون اگر تخصص لازم را نداشته باشید همانند آن عده‌ای که از نزدیک شاهد عبور دیوید کاپرفیلد از دیوار چین بودند، به راحتی فریب میخورید.)

حالا که متوجه شدید نمیتوانیم قاطعانه قبول کنیم که آدرنوکروم داروی جوانی است، به سراغ مابقی ماجرا میرویم، اینکه توسط عده‌ای انجام میشود یا نه؟

ممکن است در امریکا و سایر نقاط جهان یک گروه شیطان پرستی به صورت غیرقانونی کودکان را قربانی کنند یا خون آنها را بخورند، اما این به آن معنا نیست که به صورت سازمان‌دهی شده در امریکا و کل کشورهای جهان این کار انجام شود و همه به آن معتقد باشند. و به معنی موثر بودنش هم نیست.

آیا میدانید که آلیستر کراولی به خاطر فعالیت‌های شرورانه و شیطانی‌اش از امریکا و دو کشور دیگر اخراج شد؟

پس این کارها در اقلیت انجام میشوند و حمایت دولتی ندارند. حرف من قابل آزمودن هم هست، اگر باور ندارید کتابی کاملا شرورانه و شیطانی برای دعوت از مردم برای چنین کارهایی بنویسید و ببینید ناشرهای آنجا آن را چاپ خواهند کرد یا نه؟

یا ویدیویی در مورد آموزش فعالیت‌های شیطانی یا کود*ک آزاری و خوردن خون کودکان بسازید و در یوتیوب آپلود کنید. ببینید آیا یوتیوب اجازه نشر آن را میدهد یا آن را حذف میکند؟

پس خوشبختانه این چیزها مقبولیت عمومی ندارند و مورد حمایت قانون قرار نمی‌گیرند. تمام این کارها تا جایی که من تحقیق کرده‌ام غیرقانونی محسوب میشوند.

ماجرای بلک آی و چشمان کبود چه بود؟!

بسیاری از موارد همینطور الکی به تئوری‌توطئه‌ها نسبت داده شده‌اند، مثلا: شاهزاده فیلیپ به خاطر کبودی چشمانش و عمر طولانی‌اش مورد بحث قرار گرفته است که البته سال گذشته مرد.

گفته میشود علائم استفاده از آدرنوکروم کبودی اطراف چشم معروف به چشم پاندایی است. درواقع وقتی به اندازه کافی از این ماده وارد بدن شخصی که به آن عادت کرده است نشود ایجاد میشوند.

همانطور که گفتم به طور دقیق این موضوع مورد بررسی قرار نگرفته است و دلیل اینکه شاهزاده فیلیپ چشمانش در کهولت سن اینگونه شد بیماری‌های او از جمله ذات الریه بود که باعث شد از سِمت خود کناره گیری هم کند. (همین بیماری را آلیستر کراولی هم داشت.)

یا مثلا جرج دبلیو بوش به علت یک سانحه چشمش کبود شده بود و در تمام زمان‌های دیگر، چهره‌اش کاملا عادی و بدون کبودی پای چشم است.

یا جان کری به خاطر یک حادثه در بازی هاکی دچار شکستگی بینی و کبودی پای چشمش شد و بعدا خوب شد و قبل از این حادثه هم خوب بود.

جرج دبلیو بوش

مردمان عادی هم چشمانشان در برهه‌ای از زندگی کبود شده است. صاحبان قدرت هم مثل مردم هستند، ترمیناتور که نیستند!

معتقدان به تئوری توطئه فوق، میگویند این افراد عضو کلوپ Black eye یا چشم کبود هستند و هر شخصیت مشهوری که یک بار بنابه دلیلی پای چشمش کبود شده را عضو این سازمان میدانند!

شما کافیست Black Eye را در گوگل سرچ عکس کنید و خواهید دید کلی آدم مختلف می‌آیند که همه‌شان پای چشمشان کبود است.

بسیاری از اینها افراد عادی هستند که در بلاگ یا شبکه‌های مجازی‌شان عکس کبود شدن پای چشمشان را گذاشته‌اند و اتفاقا توضیح هم داده‌اند که چرا اینطور شده، مثلا نامزدشان کتکشان زده یا تصادف کرده‌اند یا در ورزش توپ به صورت آنها برخورد کرده و…. اما همه آنها تحت عنوان Black eye در سرچ گوگل نمایش داده میشوند چون کبودی چشم که یک عارضه است به انگلیسی میشود Black eye !

بلک آی

سالانه هزاران نفر براثر اشتباهات پزشکی یا مسمومیت دارویی میمیرند و مرگشان بی‌اهمیت است، اگر شما بگویید مثلا دایی یا عمویتان را ابرقدرت‌ها مسموم کردند و کشتند کسی حرفتان را به هیچ وجه باور نمیکند اما اگر یک شخصیت معروف بر اثر مسمومیت دارویی یا تصادف بمیرد همه فکر میکنند توطئه و ترور در کار بوده است. اینجا هم کبودی چشم بازیگران و سیاست مداران برای باورمندان به این موضوع، مهم شده است.

مغلطه نکنید!

برخی میگویند از جرج بوش و جان کری دفاع نکن! اینها آدم های بدی هستند، جنایتکارند.

خب؟ چون جنایتکارند پس پای چشم جرج بوش در بازی آسیب ندیده و داروی شیطانی خورده؟!

بد بودن او اثبات آدرنوکروم نیست! این مغلطه است. اگر اینطور است من هم میگویم فلان بازیگر ایرانی را جورج بوش کشته است چون او آدم کش است!!

جرد لتو

جرد لتو 50 ساله!

جوان ماندن با آدرنوکروم

خیلی از افرادی که در این تئوری توطئه مثال زده میشوند واقعا جوان نمانده‌اند! ولی برخی هم جوان مانده‌اند.

آنها جانی دپ ، کیانو ریوز یا جرد لتو را مثال میزنند که خوب مانده‌اند. البته جانی دپ به نظر من خوب نمانده‌است.

طرفداران توطئه آدرنوکروم میگویند آنها جوان مانده‌اند یا عمر طولانی داشته‌اند چون خون کودکان میخورند در صورتی که در بین مردم عادی نمونه‌های برابر یا حتی بهتر در مورد جوان ماندن در سنین بالا یا عمر طولانی وجود دارد.

مانند: عمو پورنگ!

البته برخی ایرانی ها پا را فراتر گذاشته و میگویند عمو پورنگ هم میخورد!

یا شینجی میکامی و هیدئو کوجیما دو نفر از بازیسازان مشهور دنیای گیم.

شینجی در تصویر اول 55 ساله و هیدئو در تصویر پایین 57 ساله می‌باشد، باور میکنید تصاویر جدید هستند؟!

شینجی میکامی هیدئو کوجیما

تصویر زیر مربوط به هالی بری در سن 54 سالگی است، مدل و بازیگر، اولین زن افریقایی برنده اسکار بازیگری.

هالی بری

این افراد معروف هستند، وگرنه در هر شهر و روستایی از این مدل آدم‌ها هست.

باید قبول کرد که دلیل اصلی جوان ماندن ژنتیک و در کنار آن عوامل دیگری مثل تغذیه و داشتن روحیه شاد و سبک زندگی است.

این یک امر طبیعی است، خود من را هرکسی میبیند میگوید کمتر از 20 سال دارم اما سی سالگی را رد کرده‌ام.

در اطراف همه ما افرادی هستند که خوب مانده‌اند، پس چرا باید تعجب کنیم از اینکه در هالیوود برخی بازیگران مانند کیانو ریوز خوب مانده‌اند؟!

در ضمن افرادی که پولدار هستند میتوانند با انواع روش‌ها خودشان را جوان کنند و راز جوان ماندن اکثر بازیگران عمل‌های زیبایی و تغذیه است.

هالیوود یا سینمای ایران مانند هرجای دیگری پر از آدم های شکسته و پر از آدم‌هایی است که جوان مانده‌اند.

طبق تحقیقاتی که من کرده‌ام ژن اروپایی‌ها به گونه‌ای است که در سنین پایین به نظر سن بالا میرسند، مثلا وقتی 16 یا 18 ساله هستند اکثرا شبیه بیست و چندساله‌های ما هستند، اما از سنین تا پیری، روند کندی دارند و تقریبا خوب می‌مانند. یا ژاپنی‌ها و کره‌ای‌ها ظاهرشان کم‌سن‌تر از واقعیت به نظر میرسد.

معمولا مردم به خاطر تنفری که از اکثر دولت مردان غربی دارند این حرف‌ها و شایعات مثل آدرنوکروم را برایشان میزنند. البته در خود کشورهای غربی هم اینطور هست. در واقع اکثر مردم جهان دل خوشی از آنها ندارند و حالا از این حرف‌ها استقبال میکنند.

ما از دوران قرون وسطا گذر کرده‌ایم. در آن زمان اگر زنی زیادی زیبا بود آتشش میزدند و میگفتند با شیطان در ارتباط است. اگر کسی زیادی عمر میکرد میگفتند روحش را به شیطان فروخته است و آتشش میزدند.

امروزه علم دلیل تمام اینها را مشخص کرده است و کسی هم نتوانسته است به دانشمندان ثابت کند که با مراسم شیطانی میتوان جوان شد یا زیبا شد.

کلام آخر

با این حال شما می‌توانید به این تئوری توطئه که بازیگران حتی سلبریتی‌های ایران از چنین دارویی استفاده میکنند و جوان میمانند اعتقاد داشته باشید و احتمالا هیچ منبع علمی یا فرد عالمی هم نمیتواند نظر شما را عوض کند.

من فکر میکنم عده‌ای ممکن است چنین کاری کرده باشند اما مطمئن هستم جواب نمیدهد چون هنوز بسیاری از دانشمندان سراسر جهان به دنبال راهی برای جوانی و عمر طولانی هستند. و فکر نمیکنم بین بازیگران و دولت‌مردان چنین کاری رایج باشد چون نیازی هم به چنین کاری ندارند و اگر این کار را کرده بودند و تاثیری داشت دیگر نباید به سراغ عمل‌های زیبایی و تغذیه ارگانیک میرفتند. و اینکه اکثر آنها خرافاتی نیستند که از روی باور دست به چنین کاری بزنند.

به این نکته هم توجه داشته باشید که امروزه دانشمندان بر روی روش های مختلفی برای جوان سازی و جلوگیری از مرگ کار می کنند. مانند موارد زیر:

 • استفاده از نانو ربات ها برای جوان سازی سلول ها و جلوگیری از پیری
 • مطالعه روی نوعی عروس دریایی نامیرا
 • مطالعه و آزمایش روی نوعی کِرم که روند پیری معکوس دارد.
 • آپلود ذهن و حافظه روی یک کامپیوتر و بارگذاری آن روی یک شخص تازه متولد شده یا رباتیکی.

کاری به این نداریم که این روش ها آیا امکان پذیرند یا نه، بحث این است که دانشمندان روی این روش ها در حال کار کردن هستند و سرمایه گذاری های عظیم بر روی آنها صورت گرفته است. حالا سوال اینجاست که اگر به راحتی با خوردن خون، میتوانستیم جوان شویم، دیگر برای چه باید روی چنین پروژه های بزرگ و هزینه بری، کار کنند؟!

آلیستر کراولی در خانواده‌ای مرفّه و بسیار مذهبی که مبلغان مسیحیت بودند به دنیا آمد و در یک مدرسه مذهبی و دانشگاه معتبری هم تحصیل کرد، اما به خاطر کارهای شیطانی و غیرقانونی‌اش از امریکا و دو کشور دیگر اخراج شد و سرانجام در یک جزیره و به تنهایی در حالی که معتاد به هروئین بود و با چند بیماری دست و پنجه نرم میکرد مُرد.

جک پارسونز از پیشگامان ساخت راکت‌های فضایی در امریکا و کاشف سوخت جامد، از شاگردان آلیستر کراولی بود و در انجمن‌های مخفی و جادوگری غیرقانونی شرکت میکرد.

بنابراین حتی افراد تحصیل کرده و معتبر جامعه هم ممکن است به خطا رفته و به دلیل اشتباهاتی که در نوع نگرش و باورهایشان وجود دارد، دست به چنین کارهایی بزنند.

از نظر علمی همه این افراد باید تحت درمان قرار بگیرند و رفتار آنها اثبات کننده هیچ حقیقت علمی نیست.

 

منابع:

 • https://zehnamouz.ir
 • https://en.wikipedia.org/wiki/Adrenochrome
 • https://www.wired.com/story/opinion-the-dark-virality-of-a-hollywood-blood-harvesting-conspiracy/
 • https://thespinoff.co.nz/society/07-04-2020/explainer-adrenochrome-the-drug-that-doesnt-exist/
 • The Unexpiained a Source book / Hurrell, Karen

5 دیدگاه
 1. kami میگوید

  آلیستر کرولی مدعی بود که فرستاده (پیامبر) شیطان میباشد،و جنی که قیافه اش را خودش،توصیف میکند،در مدتی که در یکی از اهرام بوده،ظاهر و دستوراتی شیطاتی را دیکته میکند،وکتاب هایی تحت همین موضوعات مینویسد،که آنها را وارد شده توسط جنی شیطانی (نماینده اش) و نه گفته های خودش میداند،و دلایلی هم میآورد،همچون لوح 666و…این فرد مدعی هست خودش،از طرفی ایشان جد جورج بوش نیز هست،بوشی که عده ای او را شیطان پرست یا فراماسون میدانند،کسانی که خود مدعی هستند و در نسلشان نیز موارد مشکوک دیده میشود،ما چگونه آنها را تبرئه کنیم.

  1. مدیریت سایت میگوید

   جد بوش نیست شایعه اینترنتی بوده که به مناسبت روز دروغ آوریل، یک وبلاگ خارجی منتشر کرده بوده. هم از نظر بازه زمانی بهم نمیخورن، هم هیچ سندی برای اثبات اینکه ارتباطی با بوش داشته وجود نداره. کراولی اهل انگلیس بوده و به خاطر فعالیت های غیراخلاقی از امریکا دیپورت میشه. اگر نسبتی با خانواده پرنفوذ بوش داشت هرگز از امریکا بیرونش نمیکردن.

 2. KKH میگوید

  استاد معمولا در مواردی که شک وجود دارد صورت مسئله را کاملا پاک میکنند!

 3. ALI میگوید

  سلام نظر شما اینکه علم توسط موجودات فضایی یا ماورایی به بشر داده شده چیه و ممکنه دانشمندا مثل همین که مثال زدید از طریق جادو علم را یاد گرفته باشند؟

  1. مدیریت سایت میگوید

   سلام، نه اونم دانشمند و نخبه بوده وگرنه یه آدم عادی و کم سواد توی اون مراسم جادویی شرکت کنه هیچ کشف علمی هم نمیتونه کنه، کشفی که مثل همین سوخت جامد موشک مورد تایید جهان قرار بگیره ها وگرنه اطراف ما پره از ادمایی که مدعی هستند کشف های علمی زیادی داشتند! به نظر من افرادی مثل جک پارسونز دیر یا زود همان کشفیات رو میکردند چه توی این مراسم شرکت میکردند چه نمیکردند.
   اگر تاریخ علم رو دقیق مطالعه کنید میبینید که علم کم کم توسط خود بشر کشف شده مثلا اختراع ترانزیستور یا خازن یا اولین حافظه کلی زمان برده و نمونه های اول خیلی مبتدی بودن. مثلا برای ذخیره چند کیلوبایت به دستگاهی اندازه چندتا خونه نیاز بوده اما الان صدها گیگ در یک کف دست جا میگیره، اگر از همان اول این چیزی که الان هست اختراع میشد حرف شما میتونست قابل بحث باشه اما روند علم کاملا مشخص و پله پله انجام شده و سالها زمان برده. اگر از موجودات دیگر یا عالمی دیگر بود اختراع کامپیوتر و غیره اینقدر طول نمیکشید و اینقدر پله پله بهتر نمیشد. مشاهده نمونه های اولیه هر اختراع میتونه به درک این موضوع کمک زیادی کنه.

پاسخی بدهید