دستور افشای راز حقه ناپدید کردن انسان به دیوید کاپرفیلد توسط قاضی!

قاضی طی شکایت یکی از تماشاگران به خاطر آسیب وی در حین نمایش تله پورت به دیوید کاپرفیلد دستور افشای حقه داد!

دیوید کاپرفیلد اسطوره شعبده بازی و الگوی بسیاری از شعبده بازان جهان است که نمایش‌های مشهوری مانند عبور از دیوار چین، غیب کردن مجسمه آزادی، پرواز، نصف کردن بدن و…. را انجام داده است.

قبلا در مورد حقه بودن این نوع نمایش‌ها صحبت کرده ام. البته خود کاپرفیلد هم مدعی واقعی بودن کارهایش نیست.

در جریان یکی از همین نمایش‌ها، کاپرفیلد اخیرا دچار یک نحسی عجیب شد!

در یکی از اجراهای خود در لاس وگاس به نام اجرای 13 خوش شانس که در آن 13 نفر را ناپدید میکرد و در جای دیگری از صحنه ظاهر میکرد دچار بدشانسی شد!

او 13 نفر را که توسط خود مردم انتخاب شدند، روی صحنه آورد و در مقابل چشم مردم ناپدید کرد تا در قسمت تماشاگران در انتهای سالن آنها را ظاهر کند.

در این حین یکی از این افراد آسیب دید و بعد از مراجعه به پزشک از آقای کاپرفیلد شکایت کرد.

حقه دیوید کاپرفیلد

ادعای فرد شاکی بعد از اجرای 13 خوش شانس توسط دیوید کاپرفیلد:

این فرد که کاکس نام دارد گفته است در زیر سالن در قسمت تماشاگران یک تونل مخفی بوده که او را از آنجا با سرعت عبور داده اند و در این حین زمین خورده و شانه‌اش در رفته است.

همچنین بعد از عکس برداری مشخص شده که دچار صدمه مغزی شده و دردهای مزمنی پیدا کرده که بعد از چند هفته هنوز متوقف نشده است.

طبق ادعای او بالغ بر 400 هزار دلار برای درمان خود هزینه کرده است.

توریست بریتانیایی گاوین کاکس، 58 ساله، گفت که در کازینو بزرگ MGM حضور داشته است که به طور تصادفی از بین تماشاگران برای نمایش ناپدید شدن انتخاب شده است.

وکیل آقای کاکس بیان کرد که به آقای کاکس هرگز از قبل هشدار داده نشده بود که در این نمایش ایلوژن ممکن است آسیب ببینند وگرنه ایشان هرگز در این نمایش شرکت نمیکردند.

وکیل دیوید کاپرفیلد اعلام کرد که هیچ مشکلی وجود نداشته است و آقای کاپرفیلد این حقه را بارها با موفقیت انجام داده است.

با این حال قاضی دستور داد باید حقه را به صورت کامل شرح بدهید تا ماجرا دقیقا مشخص شود.

راز غیب شدن انسان

ابتدا کاپرفیلد و وکیل او از افشای حقه سر باز زدند و اعلام کردند که افشای این حقه موجب ضرر مالی بسیاری به این شعبده باز مطرح میشود و چه کسی حاضر است این ضرر را جبران کند؟

اما قاضی قبول نکرد و در نهایت مدیر برنامه‌های کاپرفیلد مجبور به افشای حقه شد.

او گفت چنین تونلی وجود داشته و آن شخص را به همراه دیگر افراد داوطلب، یعنی 12 نفر دیگر با سرعت با یک وسیله مخصوص از آنجا عبور داده‌اند اما مسیر کاملا مناسب و ایمن بوده و خود آقای کاپرفیلد شخصا از آنجا عبور کرده و مشکلی ندیده است.

وکیل فرد شاکی گفت: خیر، طبق شهادت ایشان، در این مسیر مخفی، هنوز مصالح ساختمانی وجود داشته است و این کار اصلا حرفه‌ای و ایمن انجام نشده است.

منبع: سایت ذهن آموز به نقل از NBC News

https://www.bbc.com/persian/world-43837680

 

 

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
مهمان

جالب بود.راستش از شعبده بازی خوشم میاد تا موقعی که دو حالت پیش نیاد:۱-کسی یا چیزی که داره روش شعبده انجام میشه اتفاق ناگواری بیفته ۲-حقه لو بره که دیگه اون شعبده برامون اون حس عجیب بودن رو نداره راستش قاضی سنگین ترین حکم ممکن رو برای اون شعبده باز گذاشت.نظرم طولانی شد🙄

2
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x