نقد فیلم اتاق فرمت Fermat’s Room 2007

فیلم اتاق فرمت در سبک راز آلود محصول کشور اسپانیا می باشد. این فیلم داستان بسیار جالبی دارد.

(اسپویل بسیار کم)

ماجرا از این قرار است که چند ریاضی دان و نابغه به یک مهمانی دعوت شده اند. آنها خیال میکنند که قرار است تقدیری از آنها به عمل بیاید اما گویا همه چیز یک نقشه است.

داستان فیلم به صورت کلی شاید کلیشه ای باشد اما بسیار خوب کار شده است و طوری است که شما اصلا نمیتوانید آخر آن را حدس بزنید. با اینکه از ابتدای فیلم سرنخ های خوبی به شما داده میشود اما تا زمانی که خود فیلم حقایق را آشکار نکرده است شما به احتمال زیاد نمی توانید متوجه سرنخ ها بشوید.

در طی فیلم چندین معما هم مطرح میشود که این افراد مجبور هستند آنها را حل کنند. معماها واقعی هستند و شما هم می توانید قبل از اینکه جواب را بگویند، فیلم را متوقف کرده و به حل معما بپردازید.

امتیاز فیلم اتاق فرمت 6.6 از 10 در IMDb است که به نظر من باید حداقل 8 باشد.

بازیگری ها در کنار داستان خوب فیلم باعث شده است که بیننده بدون اینکه خسته شود تا آخر فیلم با هیجان زیاد پای فیلم بشیند.

نقد فیلم اتاق فرمت

پایان فیلم اتاق فرمت و داستان کامل آن:

(اسپویل زیاد)

ماجرا از این قرار است که یک استاد ریاضی سالها روی حل مساله ای کار کرده است و حالا متوجه شده است که یک جوان کم سن و سال در حال حل آن مساله ریاضی است و مجلات با او مصاحبه کرده اند.

او از همه چیز خسته است و قصد دارد خودش را بکشد، اما نقشه ای میکشد.

نقشه میکشد که آن جوان و چند نفر دیگر را به همراه خودش در یک اتاق زندانی کند. اتاقی که دیوارهای آن به جک های هیدرولیکی متصل هستند و باعث شده اند که اتاق مدام در حال کوچک تر شدن باشد تا جایی که همه را پرس کند!

آنهایی که در اتاق هستند به نوعی گناهکار هم هستند. یکی از آنها مخترعی است که با یک دختر تصادف کرده و باعث شده او به کما برود. پدر آن دختر هم در مهمانی حضور دارد. و این استاد ریاضی او را دعوت کرده و ترتیبی داده تا کشته شود. در نهایت اگر همه چیز خوب پیش برود همه فکر میکنند که پدر آن دختر این محیط را ساخته و دیگران را کشته است.

آن پسر هم که قرار بود جواب مساله را هفته آینده ارائه بدهد و مشهور شود، کشته شده و در نتیجه استاد ریاضی به حق خودش میرسد چون حاصل تلاش های خود و همه اسناد را با خود به آن اتاق برده است. بنابراین بعدا وقتی جنازه ها را بررسی کنند، برگه ها را داخل کیف او پیدا میکنند و او بعد از مرگش مشهور میشود.

اما خب همه چیز اینطور پیش نمی رود…

اگر از فیلم های راز آلود خوشتان می آید حتما فیلم اتاق فرمت را که به فارسی هم دوبله شده است تماشا کنید.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x