آیا فیلم پارانورمال اکتیویتی واقعی است؟

فیلم پارانورمال اکتیویتی یا فعالیت‌های فراطبیعی یک فیلم مستندگونه است که در آن دوربین‌های امنیتی یک خانه، فعالیت‌های ماورایی مثل حمله روح یا جن را نشان میدهند.

این فیلم به هیچ وجه واقعی نیست و تمام کارها با حقه‌های فیلم برداری انجام شده است اما سعی سازندگان این بوده که فیلم جنبه واقعی بودن و مستند بودن پیدا کند.

به همین دلیل هم به فروش بسیار زیادی دست یافت و از نظر بازده سرمایه گذاری ، پرسودترین فیلمی است که تا به حال ساخته شده است.

تاکنون فیلم حدود ۲۰۰ میلیون دلار فروش کرده‌است.

جالب است بدانید که سایر فیلم‌هایی مثل جن گیر هم واقعی نبوده‌اند. آن فیلم هم از روی یک رمان ساخته شده است.

در فیلم پارانرمال شخصیت‌های فیلم در حال نقش بازی کردن هستند. یعنی اتفاقات داخل فیلم با کمک جلوه‌های ویژه و ترفندهای سینمایی انجام میشود.

برای تاثیرگذاری بیشتر، نام شخصیت‌های فیلم همان نام اصلی بازیگران انتخاب شده است.

سازنده فیلم در مصاحبه‌ای گفت که یک بار به همراه نامزدش خانه‌ای اجاره کرده که سر و صداهای نامعمول از آنجا به گوش میرسیده است و آن زمان این ایده به ذهنش رسیده که چنین فیلمی با چنین موضوعی بسازد.

آنها یک سال را صرف تحقیقات درباره پدیده‌های فراطبیعی و آماده‌سازی خانه یا همان لوکیشن اصلی فیلم کردند.

فیلم پارانورمال اکتیویتی برخلاف سایر فیلم‌های هالیوودی که با بودجه‌های کلان وارد عرصه میشوند، با هزینه‌ای کم توانست کاملا موفق شود و در اینترنت هواداران بسیاری پیدا کرد.

هوادارانی که حتی با اظهار نظر سازندگان درمورد واقعی نبودن فیلم باز هم باور نمیکردند که فیلم واقعی نباشد و خیال میکردند بازیگران فیلم واقعا در جریان فیلم کشته شده‌اند و کل فیلم درواقع کنارهم گذاشتن ویدیوهایی هست که دوربین‌های امنیتی خانه گرفته‌اند!

 

 

پاسخی بدهید