آیا شرکت آمبرلا وجود دارد؟

شرکت آمبرلا یک شرکت خیالی داروسازی در سری بازی های ویدیویی رزیدنت ایول است. یکی از ترسناک ترین بازی های ویدیویی که باعث شد بعدا فیلم ها و کتاب های آن هم منتشر شوند.

رزیدنت اویل از پیشگامان معرفی موجوداتی به نام زامبی به مردم بود و در زمان خود مردم بسیاری را ترساند. ایده آن باعث شد بعدها سریال مردگان متحرک هم ساخته شود.

داستان بسیار قوی و جالبی پشت این مجموعه است. باید به شخصی مثل ران هابارد که داستان های علمی تخیلی خودش را تبدیل به یک فرقه جدید کرد میگفتیم از داستان آمبرلا و رزیدنت ایول خبر نداری! وگرنه داستان های تو سر سوزنی در مقابل این داستان ارزش ندارد.

ماجرای آمبرلا آنقدر تاثیر گذار و قوی است که بارها ممکن است با خودتان فکر کنید که شاید واقعیت داشته باشد و یا اینکه در آینده حتما اتفاق می افتد.

یک شرکت دارویی توسط چند جوان نخبه تاسیس میشود. آنها در دوران تحصیلشان به افریقا رفته و روی تمدنی قدیمی تحقیق میکنند. با گیاهی آشنا میشوند که گفته شده است عمر جاودان به انسان میدهد.

آنها موفق میشوند ویروسی را از ترشحات این گیاه کشف کنند. در نهایت فقط یکی از آن چند نفر پروژه را ادامه میدهد و به عمارت خانوادگی شان در کوهستان آرکلی واقع در حومهٔ شهر راکون، میرود. در آنجا این ویروس را روی خانواده خودش آزمایش میکند و آنها قربانی آزمایشات این فرد میشوند.

در نهایت شرکت آمبرلا موفق به تولید سلاح بیولوژیکی میشود. جانورانی جهش یافته و ویروس تی که عامل زامبی شدن است به طور اتفاقی از آمبرلا خارج شده و به مردم سرایت میکند.

آمبرلا در امریکا، اروپا و قطب جنوب و بسیاری از مناطق دنیا شعبه هایی دارد و به پروژه های مخفی و خطرناک زیادی را اجرا کرده است.

گروهی از پلیس های ویژه امریکایی از ابتدا شروع به مبارزه با زامبی ها و موجودات ساخته شده توسط امبرلا میکنند تا دنیا را نجات بدهند، اما بعدا متوجه میشوند که آنها توسط خود آمبرلا به این ماموریت گماشته شده اند! در واقع آمبرلا میخواسته بفهمد که چقدر موجوداتش قوی هستند تا برای نابودی دنیا آماده شود.

بعد از شیوع کرونا، طرفداران رزیدنت اویل نکته جالبی را کشف کردند که شاید تصادفی باشد. در این بازی ویروسی از شهر راکون Raccoon شیوع پیدا میکند که اگر حروفش را جابه جا کنیم به کرونا corona میرسیم البته یک حرف C اضافه می آید. 

همچنین آزمایشگاهی در کشور چین وجود دارد که نمادش شبیه شرکت آمبرلا است. یک چتر سبز و سفید از بالا. نماد شرکت آمبرلا یک چرت قرمز و سفید از بالا است.

با این حال از آنجایی که امکان وجود چنین شرکت مخوفی غیرممکن نیست، و از طرفی شواهد قوی برای اثباتش ارائه نشده، نمیتوانیم نتیجه گیری قطعی کنیم.

پاسخی بدهید