آیا خبر ویروس زامبی در شیان چین واقعی بود؟

اخیرا خبری هولناک با عنوان اولین زامبی در شیان چین و قرنطینه شدن شهر منتشر شد. خبرها حاکی از این بودند که در یکی از شهرهای چین مردم به ویروسی مبتلا شده اند که از چشم ها و بینی شان خون می آید و سپس وحشی میشوند.

آیا هنوز بحران کرونا تمام نشده، دوران زامبی ها فرا رسیده است؟

اگرچه من در ویدیوهای دیگری بررسی کرده ام که امکان ساخت ویروس زامبی وجود دارد و ممکن است در آینده این اتفاق بیافتد اما خبری که اخیرا پخش شده است به نظر میرسد که مربوط به زامبی نباشد.

نکته اول اینکه اگر شما این خبر را به زبان انگلیسی سرچ کنید میبینید که هیچ مطلبی درموردش وجود ندارد. بنابراین به این نتیجه میرسیم که این برخی کانال ها و پیج های ایرانی بوده اند که به خاطر کسب بازدید، از روی چند عکس و ویدئو چنین شایعه ای را درست کرده اند.

البته اکنون مدتی از این خبر میگذرد و احتمالا خودتان هم فهمیده اید که خبر مربوط به زامبی ها در شیان چین واقعیت نداشته است با این حال این به آن معنا نیست که در آینده با ویروس زامبی مواجه نشویم.

اما چرا شهر شیان چین در قرنطینه بود؟

در زمانی که این خبر پخش شد دقیقا یک هفته بود که گونه جدیدی از ویروس کرونا در این شهر دوباره شیوع پیدا کرده بود به همین خاطر دولت این شهر را قرنطینه کرد.

اما آن تصاویر و ویدیوهایی که نشان میداد فرد دچار خونریزی شده است چیست؟

آنها مربوط به تب خون ریزی دهنده هستند که میتواند توسط ویروس های ابولا، ماربورگ، لاسا یا تب زرد ایجاد شود.

خبرگزاری دولتی شیان گزارش داده است که بیمارستان های این شهر مواردی از تب خون ریزی دهنده را از ابتدای امسال داشته اند. تب خونریزی دهنده یک بیماری عفونی رایج در چین است.

یکی از این ویدیوها مربوط به زنی بود که در خیابان نشسته بود و خون دور پاهایش جمع شده بود. او سرانجام دو ساعت بعد بستری شد.

ویدیوی دیگری نیز در این رابطه منتشر شده بود که یک خبرنگار امریکایی در مورد یک ویروس جدید در چین که باعث خونریزی از گوش و چشم میشود صحبت کرده بود.

درواقع گزارش او ربطی به زامبی ندارد و در اصلِ خبر، او درمورد بیماری که باعث این مشکلات شده و شهر را به قرنطینه درآورده است صحبت میکند.

همانطور که گفتیم چنین بیماری در چین وجود دارد که مربوط به زامبی نیست.

بنابراین فعلا خبری از زامبی ها نیست.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x