آیا تندخوانی واقعیت دارد؟

خب بله! خواستم سریعا جواب رو بدم که دیگه وقتتون تلف نشه برای خوندن کل مطلب! اما نکته ای هم باید بدونید: اینکه تندخوانی چیزی مثل معجزه یا جادو نیست و واقعا یک روش علمیه.

کمی به تمرین نیاز داره و در نهایت سرعت مطالعه شما را بیشتر میکنه. از نظر علمی هم اثبات شده و هیچ روش عجیب و غریبی نیست.

باورهای اشتباه:

بعضی ها فکر میکنن که اگر تندخوانی کنن مطالب رو کمتر متوجه میشن و اگر آروم و با مکث مطالب رو بخونن بهتر متوجه میشن اما اینطور نیست و آزمایش هایی انجام شده که ثابت کرده نه تنها تندخوانی باعث کاهش درک مطلب نمیشه بلکه حتی در بسیاری موارد درک مطلب در این حالت بیشتر از خوندن آروم هست.

یا اینکه فکر میکنند برای استفاده از این روش باید ذهن خیلی قدرتمندی داشته باشند که اینطور نیست و هرکسی با توجه به میزان تمرینی که میکنه میتونه توش پیشرفت کنه.

تندخوانی شامل چه مواردی هست؟

در تندخوانی باید شما سعی کنین که سرعت دید خودتون رو بالا ببرین و مجموعه نکاتی داره که من توی آموزش PDF تندخوانی داخل آموزش های ویژه سایت گذاشتم.

یکی از این نکات حذف مکث بعد از خواندن چند کلمه است، معمولا افراد بعد از اینکه چند کلمه رو میخونن یه مکثی میکنن که بی دلیله و نیازی بهش نیست. با حذف این مکث، در مجموع سرعت مطالعه بیشتر میشه.

همچنین شما در مطالعه به این روش دیگه نباید بلندخوانی کنین، چون سرعت مطالعه شما در بلندخوانی محدودیت داره و اگر تندتر از اون حد بشه دیگه نمیتونین کلمات رو درست تلفظ کنین، اما وقتی توی ذهنتون بخونین در واقع لازم نیست حتما کلمات رو به صورت ذهنی بیان کنین بلکه کلمات رو متوجه میشین.

من خودم تندخوانی رو بلدم البته به صورت خیلی حرفه ای نه، ولی به صورت نرمال ازش استفاده میکنم و سرعت خوبی در مطالعه دارم.

جالبه بدونین که تندخوانی باعث تقویت مغز و حافظه هم میشه. و هرچقدر عملکرد مغز شما سریع تر بشه توی تندخوانی هم بیشتر پیشرفت میکنین.

اکثر افراد توانایی مطالعه با سرعت ۶۰۰ کلمه در دقیقه (wpm) را دارن. اما میانگین سرعت مطالعه افراد چیزی حدود ۲۰۰ کلمه در دقیقه است.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x