آیا دزدیدن ژن ایرانی حقیقت دارد؟

به قول فلاسفه، در گفتگو دو چیز اهمیت دارد؛ یکی داشتن صداقت و دیگری تعهد به حقیقت. اگر کسی این موارد را نداشته باشد، بحث با او بی فایده است و او از هر راهی میخواهد گفته اش را ثابت کند.

اگرچه افرادی مثل جیمز رندی برای این گونه افراد کابوسی ترسناک بودند، اما باعث نشد که تفکر نقادانه و علم گرا، به کلی جایگزین خرافات و تئوری های توطئه شود. هنوز هم به خاطر منافع مالی کلان و سیاسی، تئوری توطئه همچنان میتازد.

یکی از 10 یوتیوبر برتر جهان از نظر درآمد، کسی است که فقط تئوری توطئه منتشر میکند و همین نشان میدهد که هنوز هم در قرن بیست و یکم، تئوری توطئه طرفداران زیادی دارد و از پولسازترین و اثرگذارترین صنعت های جهان است.

شاید به این خاطر که ذات انسان آن را دوست دارد. چرا ما فیلم ها و انیمیشن های ترسناک یا علمی تخیلی میبینیم؟ چرا از دیدن صحنه های اکشن فیلم ها که ورای واقعیت است لذت میبریم؟ شاید به این خاطر که میخواهیم از این دنیای واقعی کسل کننده و یکنواخت آزاد شویم و برای لحظاتی درگیر مسائل فراتر از واقعیت بشویم. به همین دلیل هم تئوری های توطئه طرفداران زیادی دارند. از ماجرای نامیرا بودن ملکه انگلیس که البته مرد! تا ماجرای سفر هیتلر به مریخ و ساخت پایگاهی در آنجا!

در ابتدای بحث به داشتن صداقت و تعهد به حقیقت اشاره کردم به این علت که در ادامه در مورد شایعات مربوط به دزدیدن ژن ایرانی این موارد مهم و منطقی و علمی را عنوان کنم، توجه داشته باشید که من قصد جنگیدن با شما را ندارم، هدف دعوت به تفکر است:

  1. اولا چند میلیون ایرانی خارج از کشور زندگی میکنند و هر ساله تعداد زیادی ایرانی به خارج مهاجرت میکنند که تمام منابع رسمی آن را تایید میکنند. البته امروزه اکثر افراد، در فامیلشان کسی را دارند که خارج زندگی کند. پس چه نیازی به دزدیدن ژن ایرانی از داخل ایران است؟! لذت بردن از چرخاندن لقمه دور سر؟! خخخ
  2. دوما چیزی به نام ژن ایرانی، هندی، عرب یا روس وجود ندارد. همه ژن ها بعد از این همه سال باهم ترکیب شده اند. آزمایشی هست که به شما دقیقا نشان میدهد چند درصد از کدام ژن ها هستید و هیچ کسی در دنیا یافت نخواهد شد که ژن کاملا ایرانی داشته باشد یا اینکه بخش زیادی از ژن او ایرانی باشد. در ژن همه ما هند و عربستان و مغول و چین و روسیه و چند کشور اروپایی و غیره وجود دارد. همه ژن ها باهم ترکیب شده اند و این را علم ثابت کرده است. پس هرکسی حرف از ژن ژاپنی یا ایرانی یا امریکایی زد، برای سلامتی اش تلاش کنید، از دعا گرفته تا کمک گرفتن از خیریه ها برای تامین هزینه های درمان.

پس با توجه به دو مقدمه ای که گفتیم نتیجه میگیریم که این هم مثل ماجرای ریختن بدن نوزاد در نوشابه پپسی!، یک شایعه غیر علمی است و شدنی هم نیست. قابل اثبات هم نیست. اگر هم ایرانی ها واقعا نژاد ایرانی داشتند، در خارج پر از ایرانی بود.

ضمن اینکه باید بسیار مراقب بود که باورهای ملی پرستانه این مدلی بسیار خطرناک و از نوع نازیسم است. هیچ ملتی نباید فکر کند که نژاد برتر است یا از بقیه جهان بهتر است. این کم کم منجر به اعمال ضد حقوق بشری و جنایات خواهد شد. در تمام ملیت های جهان ، افراد نخبه وجود دارند. هم امریکا دانشمندان بزرگ کاملا امریکایی دارد هم ایران.

منتها از مردمی که فکر میکنند در واکسن، میکروچیپ هست، انتظار منطقی بودن را نمیتوان داشت. ما فامیلی داشتیم که سه سال پیش میگفت هرکسی واکسن کرونا زده است تا سال دیگر میمیرد. به جز او همه فامیل واکسن زدند و به حرفش گوش ندادند. او سه سال پیش گفت خواهید دید. تا سال دیگر خواهید مرد. بنابراین من ایمان هستم از دنیای مردگان. خخخ

ماجرای درخواست آنجلینا جولی از موی زنان ایرانی

اما ممکن است یک نفر بپرسد پس چرا فلان بازیگر خارجی به زنان ایرانی گفت موهای خود را ببرید و برای ما بفرستید تا در موزه ای بگذاریم؟

به عقیده من این کار دلیل روانشناسانه دارد و یک تکنیک است.

فکر میکنید چرا اساتید موفقیت و آموزگاران قانون جذب به طرفداران خود میگویند کلیپی از خودتان ضبط کنید و از موفقیتتان بگویید یا از کیفیت و تاثیر آموزش ها بگویید و برای ما بفرستید؟

تا با نمایش آن در کانال ها و شبکه های اجتماعی خود، اولا به کارِ خودشان وجهه مناسبی بدهند و آن را کاملا موجه و صحیح نشان بدهند. دوما اکثر مردم با دیدن ویدیوهای طرفداران و شاگردانِ این اساتید، با خود میگویند اگر این استاد جعلی بودند یا آموزش هایش دروغ بود پس این همه افراد راضی در ویدیوکلیپ ها چه میگویند؟! و آنها هم ترغیب میشوند که به این کمپین یا گروه بپیوندند.

ماجرای درخواست موهای بریده شده هم به نظر من چنین کارکردی دارد و یک تکنیک روانشناسی است که در خیلی جاها استفاده میشود. مردم با دیدن موها به این نتیجه میرسند که تعداد زیادی موافق با این کار هستند و این کار موجه است. همچنین جنبه اتحاد و انگیزشی هم دارد.

وقتی مردم را در یک کار گروهی سهیم و شریک کنیم، هم احساس بهتری خواهند داشت، هم متحدتر خواهند شد و هم اینکه وفادارتر خواهند ماند. بسیاری از فرقه های مذهبی هم در طول تاریخ از این تکنیک استفاده کرده اند.

آیین ساختگی رایلیان هم از این تکنیک استفاده کرد و گفت هرکسی که به این آیین ایمان آورده است باید یک قطره از خون خود را برای ما بفرستد تا برای روزی که فرازمینی ها به زمین آمدند نگه داریم! در واقع کسانی که این کار را کرده اند، وفادارتر به این آیین خواهند بود و احساس خاص بودن خواهند کرد.

در صورتی که اگر واقعا غرب به ژن ایرانی (که گفتم وجود ندارد) نیاز داشت، از کسانی که تازه اقامت آنجا را گرفته اند، مو هم برمیداشتند و میگفتند برای درج در پرونده، به اطلاعات ژنتیکی نیاز داریم و همه هم بی شک این کار را میکردند حتی بچه های مسئولین که اونور هستند. یا اصلا از آرایشگاه های آنجا کمک میگرفتند! مگر کسی دکتر و دندان پزشکی در اروپا و امریکا نمیرود؟ ایرانیان به محض رسیدن به آنجا، حلاج میشوند؟!

یا اینکه خیلی راحت یک نفر را به صورت پنهانی و به عنوان توریست به ایران میفرستادند و از داخل آرایشگاه ها، هرچقدر مو میخواستند برمیداشتند! و در هر سفر اگر چند تار مو با خود میبردند حتی جن هم متوجه آن مو در وسایل شخصی آن مسافر هم نمیشد!

پس حالا کم کم متوجه میشوید که چرا یک ساعت تفکر بهتر از هفتاد سال عبادت است!

و هزاران ایده و فکر دیگر میشد انجام داد و نیازی نبود که به صورت علنی و اینطور تابلو بگویند: ای زنان ایرانی، موهای خود را برای ما بفرستید تا همه بفهمند ما به دنبال ژن شما بوده ایم! پنهانی که حال نمیدهد این کار، دوست داریم لو برویم! ضمن اینکه ایرانیانی که در ناسا و گوگل کار میکنند، ژنشان زیاد به درد ما نمیخورد، فیروز نادری که هِر را از بِرر تشخیص نمیدهد! آنها با پارتی سر کار آمده اند، فامیل رائفی پور بوده اند. ژن شما خیلی خوبتر است. خخخ

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x