بیوگرافی دنی چان و کیم تای چونگ، بدل بروسلی

دنی چان رزمی کار و بازیگر هنگ کنگی است که به عنوان یکی از بدل های بروسلی به ایفای نقش در چند فیلم و یک سریال پرداخته است.

او با بازی در سریال داستان بروسلی یا افسانه بروسلی که به زندگی بروسلی می‌پرداخت به شهرت جهانی رسید. همچنین در فیلم های مشهور فوتبال شائولین و استاد ایپ نسخه سوم و چهارم بازی کرده است.

رشته رزمی او همان جیت کان دو است که بروسلی ابداع کرده بود.

بروسلی که بود؟

بروسلی با نام اصلی لی جن فان متولد 1940 یک رزمی کار و بازیگر چینی بود که بعدا در رشته فلسفه هم تحصیل کرد. او بنیان گذار سبک جدیدی به نام جیت کان دو بود که بر مبنای وینگ چون ابداع شده است.

او به علت بدیع بودن سبک خود خصوصا در صنعت فیلم، خیلی زود در جهان مطرح شد و بسیاری او را یکی از تأثیرگذارترین انسان‌های قرن بیستم و یک نماد در فرهنگ عامه می‌دانند.

بروسلی از 13 سالگی شاگرد استاد ایپ بود و بعدها سعی کرد از سایر سبک ها هم فنون ارزشمندشان را یاد بگیرد.

بروسلی کی بود

بدل بروسلی

مرگ بروسلی در جوانی، جهان را در شوک عظیمی فرو برد، به همین جهت فیلم سازان تصمیم گرفتند فیلم ناتمام بازی مرگ را با استفاده از یک بدل که نقش بروسلی را کیم تای چونگ بازی کرد به اتمام برسانند. بعدها نیز سریال بروسلی با بازی دنی چان ساخته شد.

کیم تای چونگ از نظر شباهت صورت اصلا به بروسلی نمیخورد اما از نظر حرکات پا خوب بود. او یک هنرپیشه و رزمی کار اهل کره جنوبی بود که در سال 2011 در سن 54 سالگی به علت خونریزی معده فوت کرد.

بدل بروسلی کیم تای چونگ

او چند سال بعد فیلم بازی مرگ 2 هم بازی کرد که باز هم حاوی صحنه‌هایی از بروسلی واقعی بود و در چند فیلم غیر معروف دیگر نقش بروسلی را بازی کرد اما به علت استقبال ضعیف مردم، در سن 29 سالگی از دنیای بازیگری فاصله گرفت.

یکی دیگر از بدل های بروسلی دنی چان است. او متولد 1975 است و همانند بروسلی در زمینه رقص و کارگردانی هم فعالیت داشته است.
او همچنین از طرفداران بروسلی و سبک مبارزه ای اوست.

حرکات دست او خوب است اما حرکات پا کمی برای اینکه نقش بروسلی را بازی کند مناسب نیستند و ضعف دارند. چهره او از بین تمام کسانی که تا به حال نقش بدل بروسلی را بازی کرده اند به نظر اکثریت مردم، بهترین بوده است.

جثه و اندام او هم تقریبا به بروسلی میخورد البته از نظر ورزیده بودن عضلات مانند او نیست اما وقتی که لباس به تن دارد اختلاف چندانی با بروسلی ندارد.

بدل بروسلی

مطالب مشابه از ذهن آموز:
پاسخی بدهید