بی سوادی رضا فرشته در مورد جدایی پاکستان از هند!

لینک ورود به بازی همستر

رضا فرشته یکی از یوتیوبرهایی که بدون تخصص راجع به همه چیز صحبت میکنه، در یکی از ویدیوهاش گفت که امریکا، پاکستان رو از هند جدا کرد! او در ادامه افزود که مردم هیچ کاره اند!

این حرف کاملا اشتباست. جدایی مردم پاکستان از هند، کاملا با خواست خودشون و توسط خودشون انجام شد و بزرگ ترین هدف اونا بود. و به خاطر انجامش احساس غرور میکنن.

چون مسلمونای پاکستان نمیتونستن در کنار هندی ها زندگی کنن و باهم مدام دچار جنگ و درگیری میشدن. پاکستانی ها، هندی ها رو نجس میدونستن و چندان بی راه هم نمیگفتن.

اگه ویدیوهای آشپزی در خیابان های هندوستان رو دیده باشین خیلی کثیفن. مثلا آشپز دستشو میکنه توی شلوارش و خودشو میخارونه و بعد با دست بدون قاشق، خورشت میریزه روی برنج در حالی که یه عالمه مگس و پشه هم روی برنج میرن و میان!

تو کامنت ها هم همه استیکر تهوع گذاشتن یا به شوخی گفتن بهداشت در هند اختراع نشده یا بهداشت در هند جرمه و…

از طرفی هندی ها معتقدن جانداران مقدس هستن و هیچ جانداری را نباید کشت، در نتیجه سوسک و موش و حشرات موذی هم نمیکشن و مثلا در نونوایی، موش ها روی نون میان و یکمیشو میخورن، نانوا هم بدون ناراحتی بقیه نون رو به مشتری میده و اونم خوشحال و خندون میره!

خب همه اینها در اسلام ایراد داره و مسلمونا حشرات موذی رو از بین میبرن و بهداشت رو رعایت میکنن. از طرفی مسلمونا گاو و گوسفند رو میکشن و میخورن اما هندی ها این کارو توهین به مقدسات و گناه کبیره میدونن. در نتیجه هر دو گروه نه درکی از هم داشتن و نه میتونستن در کنار هم زندگی کنن.

به همین خاطر پاکستان به وجود اومد و مسلمونای اون ناحیه از هند جدا شدن و اسم کشورشون هم گذاشتن پاکستان، یعنی جایی که پاک است.

هنوزم این دو کشور باهم دشمنن و حتی زمانی که پاکستان و ایران به سمت هم موشک زدن، هند گفت اگه بین این دو کشور جنگ بشه ما با پاکستان خواهیم جنگید.

پس این اتفاق زیر سر آمریکا نبود. اینکه امریکا در ایران انقلاب کرد یا پاکستان رو جدا کرد توهم توطئه است. قدرت اصلی، مردم هستند. امریکا در کوبا میخواست انقلاب کنه و حکومت اونجا رو که منافع امریکا رو تهدید میکرد، سرنگون کنه.

چند هزار نفر به عنوان نیروی انقلابی شبونه به کوبا فرستاد و کلی سلاح و تجهیزات قوی هم فرستاد، چون رئیس سازمان سیا به رئیس جمهور آن زمان امریکا؛ جان اف کندی، گفته بود که مردم کوبا از رژیم میترسن و اگه ما چند هزار نیروی مبارز به اونجا بفرستیم تا انقلاب رو شروع کنن، مردم هم به اونا اضافه میشن و کار تمومه.

اما این نقشه شکست خورد و تبدیل به بزرگ ترین آبرو ریزی امریکا شد. چون اکثریت مردم به جمع معترضین نپیوستن و اون افراد یا کشته شدن یا دستگیر و اعتراف کردن که از طرف امریکا اومدن و مشخص شد اصلا شهروندی کوبا رو ندارن.

پس مردم مهم هستن، حکومت امریکا یا هیچ حکومت دیگه ای نمیتونه در جایی انقلاب راه بندازه، بلکه مردم تعیین کننده هستند.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
پاسخی بدهید