تاریخچه بازی مدال افتخار

بازی مدال افتخار یک سری بازی ویدئویی در سبک تیراندازی اول شخص است که بر اساس جنگ های واقعی و تاریخی ساخته شده است. این بازی ها توسط شرکت الکترونیک آرتز منتشر شده اند و برای چندین پلتفرم مختلف در دسترس هستند. تاریخچه این سری بازی به این صورت است:

  • اولین نسخه از این سری بازی با نام مدال افتخار در سال ۱۹۹۹ برای کنسول پلی استیشن عرضه شد. این بازی توسط استودیو دریم ورکس اینتراکتیو توسعه یافت و تحت نظارت کارگردان معروف استیون اسپیلبرگ بود. داستان بازی درباره یک مامور مخفی آمریکایی به نام جیمی پاترسون است که در جنگ جهانی دوم به چندین ماموریت خطرناک فرستاده می شود. بازی دارای گرافیک خوب و صداگذاری حرفه ای بود و مورد استقبال منتقدان و بازیکنان قرار گرفت.
  • دومین نسخه از این سری بازی با نام مدال افتخار: زیرزمین در سال ۲۰۰۰ برای کنسول پلی استیشن عرضه شد. این بازی توسط استودیو دنجر کلوس گیمز توسعه یافت و داستان آن درباره یک زن مقاومت کننده فرانسوی به نام منوش رولان است که در جنگ جهانی دوم علیه نازی ها مبارزه می کند. بازی دارای چندین حالت بازی بود و همچنین برای کنسول گیم بوی ادوانس نسخه اقلیدس منتشر شد.
  • سومین نسخه از این سری بازی با نام مدال افتخار: حمله متفقین در سال ۲۰۰۲ برای رایانه های شخصی عرضه شد. این بازی توسط استودیو ۲۰۱۵ گِمز توسعه یافت و داستان آن درباره چندین مامور آمریکای، بریتانياي، فرانسوي، روسي، كاناداي، و نروژي است که در جبهه های مختلف جنگ جهاني دوم فعاليت مي كنند. بازي داراي گيم پلي پيشرو، و صحنه هاي حماسي بود و يكي از بهترين بازي هاي تيراندازي تاريخ شناخته شد. بعدها دو بسته الحاقی با نام های مدال افتخار: حمله متفقین ۲ و مدال افتخار: حمله متفقین ۳ برای این بازی منتشر شدند که داستان و محیط های جدیدی را به بازی اضافه کردند.
  • چهارمین نسخه از این سری بازی با نام مدال افتخار: خط مقدم در سال ۲۰۰۲ برای کنسول پلی استیشن ۲ عرضه شد. این بازی توسط استودیو دنجر کلوس گیمز توسعه یافت و داستان آن درباره یک سرباز آمریکایی به نام جیمی پاترسون است که در جنگ جهانی دوم در عملیات های مختلف شرکت می کند. بازی دارای صحنه های ماندگار و گرافیک بالا بود و بعدها برای کنسول های اکس باکس، گیم کیوب و پلی استیشن ۳ نسخه های دیگری از آن منتشر شد.
  • پنجمین نسخه از این سری بازی با نام مدال افتخار: طلوع خورشید در سال ۲۰۰۳ برای کنسول های پلی استیشن ۲، اکس باکس و گیم کیوب عرضه شد. این بازی توسط استودیو دنجر کلوس گِمز توسعه یافت و داستان آن درباره جنگ های جزیره ای و دريايي در اقيانوس آرام در جنگ جهاني دوم است. بازي داراي حالت بازي چند نفره آفلاين و آنلاين بود و همچنين يك بسته الحاقي با نام مدال افتخار: نفوذي براي كنسول گيم بوي ادوانس منتشر شد .
  • ششمین نسخه از این سری بازی با نام مدال افتخار: حمله آرام در سال ۲۰۰۴ برای رایانه های شخصی عرضه شد. این بازی توسط استودیو دنجر کلوس گِمز توسعه یافت و داستان آن درباره جنگ های جزیره ای و دريايي در اقيانوس آرام در جنگ جهاني دوم است. بازي داراي حالت بازي تك نفره و چند نفره آنلاين بود.
  • هفتمین نسخه از این سری بازی با نام مدال افتخار: حمله اروپایی در سال ۲۰۰۵ برای کنسول های پلی استِشِن ۲، اکس باکس و گِم کیوب عرضه شد.
پاسخی بدهید