تولپا چیست؟

براساس دکترین قدیمی تولپا موجودی است که طی یک فرآیند ذهنی به وجود می آید، تقریبا شبیه شخصیت های تخیلی یک نویسنده است، با این تفاوت که تا به حال درباره تولپاها چیزی نوشته نشده است.

خانم السکاندرا دیوید نیل به این مفاهیم بسیار علاقمند شد به حدی که تصمیم گرفت یکی از آنان را به وجود بیاورد.

روشی که به کار گرفته بود، اساسا احتیاج به تمرکز و تجسم زیاد داشت.

تولپای دیوید نیل، حیات خود را به عنوان یک راهب کوچک بی آزار آغاز کرد، ابتدا کاملا ذهنی بود اما به تدریج با تمرین کردن، قادر بود به تولپا تجسم ببخشد.

به مرور که تصویر شفاف تر میشد و عینیت می یافت تا جایی که از حقیقت فیزیکی قابل تمایز نبود و نوعی خودتوهمی بود. اما بعدها طوری شد که توهم از کنترل وی خارج شد.

او متوجه شد راهب بارها و بارها زمانی که او تمایل نداشت، ناگهان ظاهر میشد، وانگهی، شخصیت کوچولوی دوست داشتنی او به شدت لاغر شده بود و به وضوح قیافه ای شرور پیدا کرده بود.

بالاخره دوستان او، که از آزمایشات ذهنی او بی خبر بودند، شروع به سوال کردن درباره بیگانه ای کردند که در جمع آنها ظاهر میشد، اثری واضح از موجودی که چیزی غیر از تجسمی مادی نبود به طور عینی حقیقت پیدا کرد.

در این لحظه دیوید نیل تصمیم گرفت جلوی پیشرفت موضوع را بگیرد و تکنیک های مختلف لامایی را برای جذب درباره این موجود به ذهن خود آزمود.

تولپا در مواجهه با تخریب شدن خیلی مقاومت کرد و به همین دلیل این مراحل چند هفته به طول انجامید و خالق خود را با خستگی مفرط و فرسودگی شدید مواجه ساخت.

منبع: کتاب اسرار و عجایب جهان – نوشته: سیلویا براون

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x