راز عبور دیوید کاپرفیلد از دیوار چین

عبور دیوید کاپرفیلد از دیوار چین یکی از شعبده های بزرگ در زمان خودش بود. البته الان اگر کسی برای اولین بار این نمایش را ببیند توی ذوقش میخورد و انتظار کاری واقعی تر و بهتر را دارد.

این کار حقه بود و تمام کارهای کاپرفیلد هم حقه است و او خودش را شعبده باز و تردست میداند و ادعا هم نمیکند که کارهایش واقعی است اما به این علت که او جهشی بزرگ در شعبده بازی را برداشت و کارهای خارق العاده ای را انجام داد، این شایعه شکل گرفت که او واقعا قدرتی دارد و شاید کارهایش واقعی است.

چندین سال بعد، رقبا، رازهای کاپرفیلد را یکی یکی افشا کردند. امروز به راز عبور از دیوار چین پرداخته ایم.

ماجرا از این قرار است که کاپرفیلد یک بدل شبیه خودش دارد، اکثر شعبده بازهای معروف و بازیگران سینما بدل دارند و در فیلم پرستیژ به خوبی به این موضوع پرداخته شده است.

دفعه اول، کسی که کمتر به مردم نگاه میکند و با مردم صحبتی نمیکند، بدل کاپرفیلد است.

او روی سکویی رفته و پرده ها دور تا دور او کشیده میشوند. با استفاده از سایه ها و نور، طوری به مخاطب وانمود میشود که انگار دیوید کاپرفیلد در حال فرو رفتن در دیوار است اما در حقیقت او به منبع نور نزدیک تر میشود و این خطای دید صورت میگیرد که انگار داخل دیوار فرو رفته است.

سپس، او به آرامی داخل جعبه ای که زیر پایش است میرود و داخل آن پنهان میشود. در واقع اگر او میتوانست از داخل دیوار عبور کند هم نیازی به پارچه ها و بازی با نور و سایه نبود و هم اینکه نیازی نبود روی جعبه ای بایستد.

سپس پرده ها کنار رفته و همه میبینند که خبری از دیوید کاپرفیلد نیست! (او درون جعبه است.)

راز عبور دیوید کاپرفیلد از داخل دیوار چین

جعبه را به کناری میبرند و بعد یک جعبه دیگر شبیه جعبه اول، در آن سوی دیوار چین به دیوار میچسبانند و این بار دیوید کاپرفیلد واقعی از درون جعبه بیرون آمده و همانند کاری که بدلش کرد، این بار با کمک نور، وانمود میکند که از داخل دیوار در حال بیرون آمدن است.

نفر دوم چون خودِ واقعی کاپرفیلد است با مردم خوش و بش کرده و با خیال راحت به میان جمعیت میرود.

چند سال بعد شعبده بازی به نام والنتینو، همین اجرا را تکرار کرد و رازش هم در ادامه لو داد.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x