لازمه های زندگی

به دست آوردن چیزی که واقعا” نیاز دارید؛

پدر بزرگ من، مارکِس کویل، جز آن دسته از ثروتمندانی بود که تمام ثروت خود را در سقوط بزرگ سهام در سال 1929 از دست داد. به جای اینکه وقت خود را با ناراحتی در مورد ثروت از دست رفته تلف کند، به مادربزرگم رو کرده و گفت:«یک بار ثروتمند شدن را یاد گرفتم، پس دوباره می توانم ثروت از دست رفته ام را به دست آورم.»

هر چند کشور در دوران «رکود بزرگ» قرار داشت و یافتن کار بسیار مشکل بود، هر روز پدربزرگم پیراهن تازه اتو شده خود را پوشیده و برای یافتن کار به دفتر شرکت گاز در کانزاس سیتی ایالت میزوری می رفت. او این کار را هر روز به مدت یک سال انجام داد، تا بالاخره، رئیس شرکت بیرون آمده و گفت،«آقای کویل، هر کسی با استقامت و پافشاری شما لیاقت یک بار امتحان را دارد.» در مدت شش ماه، پدربزرگم رئیس بخش «غرب میانه» شد.

مسیری که به منفعت مادی ختم می شود، با درک این موضوع که شما با زندگی خود چه خواهید کرد و یا چه چیزی به شما لذت و شادی می بخشد، آغاز می گردد. معمولا” مردم می گویند:«دوست داشتم فلان کار را بکنم، اما درآمد این کار کافی نیست.»

مراجعه کننده ای را به یاد دارم که حیوانات را دوست داشت، اما احساس می کرد که پناه دادن به آنها برای او سود مالی به همراه ندارد. به او پیشنهاد کردم تا یک کار و کاسبی کوچک برای نگه داری و مراقبت حیوانات اهلی شروع کرده و بعدا” آن را به یک پرورشگاه حیوانات تبدیل کند. امروز، او صاحب یک مرکز مراقبت از حیوانات اهلی است و با پرورش حیوانات درآمد مناسبی دارد.

اگر دید و هدف لازم را داشته باشید، موفقیت به سوی شما خواهد آمد. من کارم را با وام خرید اتومبیل و آویختن تابلو به درب یک فضای اداری دو اتاقه که یک کاناپه، دو صندلی، و یک میز کار داشت شروع کردم. حداقل شش نفر از کارکنان قدیمی من می توانند این واقعیت را تأیید نمایند. کارکنان من این موضوع را نیز تأیید می کنند که حتی زمانی که پرداخت حقوق کارکنان غیرممکن به نظر می رسید، همیشه توانسته ایم حقوق آنها را به موقع پرداخت کنیم. در هر کاری بهترین باشید و بیش از انتظار بکوشید تا زندگی پاداش شما را بدهد.

بعضی می گویند «این کار برای من آسان بود» اما چگونه؟ من دختری اهل کانزاس بودم که پدرم پستچی و مادرم خانه دار بود. چگونه این امر موجب شد من فردی باشم که امروز هستم؟ حقیقت این است که تصمیم گرفتم معلم شوم و شدم. خواستم مؤسسه ای برای معنویت گرایی داشته باشم و برای رسیدن به آن سعی و تلاش کردم. می خواستم نویسنده شوم که هستم و خواهم بود.

منبع: کتاب درس هایی برای زندگی – تالیف: سیلویا براون

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x