وال استریت چیست؟

غالبا” می شنویم که چگونه اتفاقاتی که در وال استریت می گذرد، روی زندگی مردم در سراسر دنیا اثر می گذارد. حال ببینیم وال استریت معروف چیست و چگونه می تواند روی زندگی میلیونها نفر اثر بگذارد؟

وال استریت اسم خود را مدیون شخصی است به نام پتراستاوی وسنت که در سال 1652 ، بعنوان حاکم مقر کوچک هلندی ها در نیوآمستردام  فرمان داد دیواری در آنجا بسازند که شهر را از حمله انگلیس ها محافظت نماید.

پس از جنگهای انقلاب دفاتر حکومتی شهر و ممالک متحده امریکا در آنجا واقع شده بود. جورج واشنگتن رئیس جمهور امریکا آنجا را در سال 1789 افتتاح کرد و اولین کنگره ی امریکا در آنجا تشکیل گردید.

امروزه، وال استریت، به نام ناحیه ای است مخصوص امور مالی و اقتصادی که سرتاسر خیابان را از شمال و جنوب اشغال کرده است. در این قسمت ستاد بانکها، کمپانی های بیمه، کمپانی های راه آهن و مؤسسات بزرگ صنعتی قرار گرفته است.

همچنین عمارت عظیم بورس نیویورک که شاید بتوان گفت یگانه مؤسسه بزرگ از این نوع می باشد در آنجا واقع است.

سهام متجاوز از 1500 شرکت مختلف که تولید کننده کالاهای زیادی هستند در بورس نیویورک رد و بدل می گردد و در عرض چند دقیقه پس از هر فروش سهم، به همه دفاتر دلالی های سراسر مملکت گزارش می گردد. این دفاتر اطلاعات را بصورت نوار تلگراف موسوم به تیکت تایپ دریافت می نمایند.

منبع: کتاب به من بگو چرا – جلد 6

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x