چگونه خواب هایمان را به خاطر بیاوریم؟

اگه رویاهاتون رو به خاطر نمیارین و این مشکل رو دارین، با انجام روشی که در این مطلب گفته میشه میتونین این مشکل رو برطرف کنین. البته برای رفع این مشکل دارو هم وجود داره اما من روشی رو برای اینکه دارو مصرف نکنین ارائه کردم.

رویاها بیشتر در خواب رم Rem رخ میدن و هرچقدر زمان بین خواب رم و بیدار شدن شما بیشتر باشه به یادآوری رویایی که دیدین دشوارتر میشه.

افرادی که در به یادآوردن رویاهاشون مشکل دارن، با تمرین میتونن در این زمینه پیشرفت کنن.

برای تمرین، به یک ساعت زنگ دار، یک قلم و یک کاغذ نیاز دارین. بهتره یه دفترچه به صورت باز و یه مداد برای این کار درنظر بگیرین.

کاغذ و قلم رو نزدیک محل خوابتان قرار بدین، طوری که اگه نیمه شب خواستین اونو بردارین بهتون نزدیک باشه و به راحتی بهش دسترسی داشته باشین.

قبل خواب، تکنیک سکوت ذهن که قبلا آموزش دادم رو انجام بدین.

سپس آماده خواب بشین. اگر دوباره افکار مختلف به ذهنتان هجوم اوردن سعی کنین بی تفاوت باشین.

هر شب به همین منوال سپری کنین، اگه در طول شب از خواب بیدار شدیه و رویایی در ذهن شما باقی مونده بود باید حتما در کاغذی که در کنارتون هست، یادداشت کنین.

هنگام صبح، سعی کنین بدون نگاه کردن به نوشته هاتون، رویایی رو که دیدین به یاد بیارین. بعد با نوشته مقایسه کنین و ببینین چقدر با چیزی که در یادتون مونده، متفاوته و چه مقدار از اون رویا رو به یاد دارین.

معمولا در دو مرحله خواب ها رخ میدن. مرحله اول در نیمه شب هستش و مرحله دوم در نزدیکی های صبح.

اما ساعت به چه کار شما می آید؟ از ساعت برای به یاد آوری رویاهای مرحله دوم استفاده میکنیم.

باید ساعت رو برای 15 دقیقه قبل از زمان بیدار شدنتون تنظیم کنین تا شما رو بیدار که. مثلا اگه شما ساعت 10 صبح بیدار میشین ساعت رو برای ساعت 9 و 45 دقیقه تنظیم کنین که در این زمان شما رو بیدار کنه.

این به شما در یادآوری خواب های دومی که میبینین کمک میکنه و احتمال فراموش کردن این خواب ها کم میشه. اگه حداقل به مدت 30 روز به این روش تمرین کنین، مشکل به یاد نیاوردن خواب ها رفع میشه. هر سوالی که دارین در کانال یوتیوب اسرار ماورا بپرسین.

منبع: ذهن آموز

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x