نقد بازی اساسینز کرید 3

سری بازی های اساسینز کرید زمانی که شروع شدند واقعا شاهکار بودند. نسخه اول سبک جدیدی را در میان بازی های ویدیویی ایجاد کرد و موجب تعجب و تحسین همگان شد.

موسیقی متن چهار نسخه اول را که جسپر کید ساخته بود واقعا شاهکار هستند. برخی مناطق مانند اورشلیم یا فلورانس واقعا موسیقی زیبا و مختص خود را دارند.

از کوئست های بازی گرفته تا کات سین ها همگی عالی بودند. اما تکرار زیاد یک بازی موفق در مدت زمان کوتاه موجب کاهش کیفیت آن میشود. یوبی سافت می بایست دو یا سه سال بین هر نسخه فاصله می انداخت و در این فاصله به دنبال ایده ها و نوآوری های جدید میرفت. اما این کار را نکرد و نسخه های بعدی افت محسوسی کردند.

شماره سوم از این بازی که در حقیقت نسخه پنجم اساسینز محسوب میشود، آنقدر کیفیت پایینی دارد که من نتوانستم از آن لذت ببرم. با اینکه گرافیک بسیار عالی بود اما کوئست ها تکراری بودند، فیزیک بازی و رویدادهای بازی تکراری بودند. در واقع هیچ چیز جدیدی برای عرضه وجود نداشت.

داستان بازی اساسینز کرید 3

موضوع اساسینز کرید 3 انقلاب امریکا است. این سوژه بسیار خوبی است. من خیال میکردم که این سوژه باعث خواهد شد که با یک اساسینز عالی و نفس گیر طرف باشیم اما یوبی سافت این سوژه را خراب کرد.

به نظرم در همین بازی اگر مراحل مربوط به کانر را کمتر میکردند و گشت و گذار و فرستادن گیمر به این سو و آن سوی نقشه را کمتر میکردند خیلی بهتر میشد. اگرچه یوبی سافت در خلق محیط های طبیعی بکر مانند جنگل و کوهستان عالی عمل کرده است و این از بازی هایی که همان سال ها توسط رقبا ارائه شدند مانند توم ریدر 2013 بهتر و طبیعی تر است، اما معطل کردن گیمر در این محیط ها کار جذابی نیست. گیمرهای امروزی دیگر مانند گذشته نیستند که مبهوت گرافیک محیط بشوند و با شور و شوق فراوان در آن به گشت و گذار بپردازند.

بعد از یک ساعت که اساسینز کرید 3 را انجام بدهید، متوجه میشوید که برخی مراحل با کمی تغییر تکرار میشوند. مثلا مراحل مربوط به کشتی سواری یک یا نهایتا دوبار کافی بودند اما باز هم تکرار میشوند.

بازی اساسینز کرید 3

شخصیت بازی یعنی کانر، جذابیت اتزیو هم ندارد البته در ادامه که به لباس اساسینز در می آید کمی بهتر میشود و سبک مبارزه هم خوب است و این بار کاراکتر بازی می تواند با چند روش جدیدتر دشمنان را بکشد. اما در کل بازی نمی تواند شما را تا آخر مجذوب کند. احتمالا خیلی ها بعد از چند ساعت بازی، آن را رها کرده اند و تا آخر نرفته اند.

موسیقی متن بازی خوب است و به حال و هوای بازی میخورد.

اگر بخواهیم بازی اساسینز کرید 3 را با رولیشن مقایسه کنیم، به نظرم هر دو تقریبا از نظر جذابیت و گیم پلی در یک سطح هستند. اما از نظر گرافیک قطعا اساسینز کرید 3 بسیار بالاتر است.

در کل اگر بخواهم این بازی را در چند جمله خلاصه کنم. سوژه اصلی خوب است. گرافیک خوب است. گیم پلی و داستان معمولی است. اگر خیلی عاشق اساسینز نباشید، احتمال زیادی وجود دارد که از آن خسته بشوید.

برای بازی کردن اساسینز کرید 3 باید حداقل گرافیک 2 گیگ، رم 6 گیگ و پردازنده 4 هسته ای داشته باشید.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
پاسخی بدهید