تمدن عجیب و غریب آزتک ها

آزتک ها قومی سرخپوستی و باستانی در آمریکای مرکزی بودند.

آنها معتقد بودند که نسل‌های اولیه‌شان از جایی دیگر که سرزمین افسانه‌ای نامیده میشود وارد آن مکان شده‌اند.

البته آنها خود را مکزیکا صدا میکردند به همین خاطر آنجا به مکزیک معروف شد اما بعدها یک طبیعت شناس لغت آزتک را برای مطالعه این قوم ابداع کرد.

در پایتخت آنها 12 نفر حکومت میکردند.

متاسفانه در جریان حمله بی‌رحمانه اسپانیایی‌ها به مکزیک، این قوم کاملا نابود شد.

این قوم در زمینه نجوم بسیار پیشرفت کرده بودند.

آنها همچنین در هنر و موسیقی نیز به مهارت خوبی رسیده بودند.

گیاه شناسی و گیاه پروری یکی دیگر از دانش‌های آنان بود، چیزی که هنوز اسپانیا به آن دست نیافته بود.

قوم آزتک

با اینکه تمدن آزتک‌ها توسط اسپانیایی‌ها از هم پاشیده شد و باقی مانده آنها مجبور شدند در سال‌های آینده به زبان‌هایی غیر از زبان بومی خودشان صحبت کنند اما کم کم قسمتی از فرهنگ آزتک وارد فرهنگ اروپا و امریکا هم شد.

کلماتی مثل شکلات، گوجه فرنگی (tomato)، کایوت، آووکادو از جمله کلماتی هستند که از زبان آزتک وارد زبان انگلیسی و زبان‌های دیگر شده‌اند.

در افسانه‌ها آمده است که فرومانروایان آزتک قدرت‌هایی ماورایی داشته‌اند.

درباره اینکه چگونه تمدن‌های آزتک و مایا توانسته‌اند در علوم پیشرفت کنند نظریه‌های زیادی مطرح شده است از جمله دخالت موجودات فضایی اما آنچه معقول‌تر و علمی‌تر به نظر میرسد این است که در آن برهه زمانی اکثر جوامع و تمدن‌ها از چین و مصر تا اروپا و امریکا پیشرفت کرده بودند.

یعنی همانطور که امروزه کشورهای زیادی به دانش هسته‌ای یا هوافضا دست پیدا کرده‌اند در آن زمان هم اگر مصر باستان پیشرفته بود در نقاط دیگر جهان هم بشر پیشرفت کرده بود، همانطور که اکنون دانش هسته‌ای را مدیون هیچ موجود فضایی نیستیم پیشرفت‌های تمدن‌های باستانی هم همینطور بوده است.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
پاسخی بدهید