چه شغل هایی در آینده بازار بهتری خواهند داشت؟

اینکه چه شغل هایی در آینده بازار بهتری خواهند داشت و چه شغل هایی ممکن است در آینده از بین بروند یا درآمدشان کم شود یکی از دغدغه های نوجوانان و جوانان است.

باید بپذیریم که در آینده به خاطر پیشرفت فناوری شغل های جدیدی پدید خواهند آمد و شغل هایی هم از بین خواهند رفت.

قبلا مقاله دیگری به نام چه شغل هایی در آینده وجود نخواهند داشت؟ در سایت قرار گرفته بود. در این مطلب یک لیست از مشاغل و تخصص هایی که در آینده در ایران احتمالا بازار خوبی خواهند داشت را معرفی میکنیم:

  • متخصصان ، طراحان و پشتیبان های شبکه های اجتماعی و مجازی

آنها کار تبلیغات و اطلاع رسانی ، بازاریابی و جذب مشتریان جدید را برای کسب و کار شما انجام میدهند.

  • سرمایه گذاری در بازارهای مالی و سهام

در هر شرایط اقتصادی بالاخره شرکت ها و کارخانه هایی هستند که شریک شدن در سهام آنها میتواند سودده باشد. همچنین بازارهای مالی جهانی به نظر میرسد که رو به پیشرفت می باشند.

  • نصب کننده های پنل های خورشیدی و انرژی های نو

در سال های اخیر پنل های خورشیدی با رشد قابل قبولی همراه بوده اند و با استقبال خوبی نیز از سوی مردم مواجه شده اند. به نظر میرسد در آینده تقاضا برای نصب و استفاده از آنها افزایش خواهد یافت. همچنین روش های دیگر استفاده از انرژی های نو و تجدیدپذیر متداول تر خواهند شد.

  • کشاورزی مدرن

پیشرفت های علمی در زمینه پرورش محصولات کشاورزی و نیازهای امروز مردم در این زمینه باعث شده است تغییراتی در کشاورزی سنتی ایجاد شود و مدل های جدیدی از آن در ایران و جهان پدید آید.

  • توریسم و گردشگری

احتمالا این صنعت با گذر زمان بازار بهتری پیدا میکند چرا که روز به روز شهرها بزرگ تر شده و کم کم مناطق قدیمی هم تغییر شکل میدهند و مردم امروز، از زندگی در شهرهای صنعتی و شلوغ بدون زیبایی های طبیعی و تاریخی خسته شده و به چنین تفریحاتی نیاز پیدا میکنند. همچنین با رایج تر شدن اینترنت و آشنایی افراد بیشتری با مکان های دیدنی و توریستی ، این صنعت رو به رشد خواهد بود.

  • رباتیک و هوش مصنوعی

رباتیک و هوش مصنوعی امروزه به عنوان راه حل استفاده از نیروی کار ارزان و کاراتر استفاده میشود و این صنعت در همه جوامع صنعتی و در حال توسعه و حتی توسعه یافته بازار خوبی دارد و روز به روز بهتر هم میشود.

غیر از صنعت، در پزشکی هم ربات ها میتوانند مشغول فعالیت هایی از جمله جراحی شوند.

  • غذا و رستوران

اینترنت در سال های اخیر باعث شده است که آشپزهای مختلف با غذاهای مختلف هر فرهنگ و روش های مختلف طبخ آشنا شوند و ابتکارات جدیدی هم به کار ببرند. مردم نیز از این تنوع استقبال کرده و این صنعت رو به رشد و موفق است. همچنین اپلیکیشن ها و سایت ها به بازاریابی و فروش بیشتر رستوران ها کمک کرده اند.

  • مشاوره و آموزش آنلاین

مدرسان امروزه بیشتر و راحت تر از گذشته میتوانند به تدریس بپردازند. اینترنت کار آنها را ساده تر و آسان تر کرده است.

نظر شما در اینباره چیست؟ چه شغل هایی ممکن است در آینده بازار خوبی داشته باشند؟

 

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x