چه شغل هایی در آینده وجود نخواهند داشت؟

در این پست تصمیم گرفتیم سفری به آینده داشته باشیم و برخی از مشاغل را معرفی کنیم که به احتمال زیاد در آینده وجود نخواهند داشت. این بررسی آینده نگرایانه است.

حسابداری

یکی از مشاغلی که در آینده از بین خواهد رفت حسابداری است.

با پیشرفت هوش مصنوعی برنامه‌های حسابداری آنقدر پیشرفت خواهند کرد که نیازی به یک شخص برای انجام کارهای حسابداری نخواهد بود.
هرکسی از طریق یک اپلیکیشن با حسابدار شخصی و مجازی خود میتواند صحبت کند و کارها را به او بسپارد.

تایپیست ، منشی و تلفن چی

افرادی که امروزه در این کارها اشتغال دارند در آینده نیازی به آنها نخواهد بود.

با پیشرفت نرم افزارهای پردازشگر تصویر که قادر خواهند بود یک متن نوشته شده روی کاغذ را بخوانند و تایپ کنند یا نرم افزارهای تایپ شنیداری، دیگر نیازی به تایپیست نخواهد بود.

منشی و تلفن چی هم با اتوماتیک شدن بیشتر سیستم‌های اداری کم کم کنار خواهند رفت.

پرورش دهنده محصولات کشاورزی و باغبانی

با پیشرفته شدن روش‌های کاشت و پرورش محصولات کشاورزی کم کم نیاز به یک انسان برای انجام این کارها برطرف خواهد شد.

امروزه روش آبیاری قطره‌ای و آبیاری از راه دور جایگزین افرادی شده‌اند که به صورت سنتی به آبیاری زمین‌های کشاورزی مشغول بودند.

در آینده فعالیت‌های دیگر این زمینه هم به صورت اتوماتیک و هوشمند انجام خواهند شد.

رانندگی

راننده‌های انواع وسایل نقلیه در آینده وجود نخواهند داشت.

با هوشمند شدن و اتوماتیک شدن خودروها و همه گیر شدن خودروهای بدون سرنشین میزان خطا و تصادفات به حد چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد.

رانندگی به صورت سنتی تبدیل به یک تفریح و محدود به داخل پیست های اتومبیل رانی خواهد شد.

امروزه اتومبیل‌های هوشمند و بدون سرنشین کمپانی تسلا موتورز با استقبال خوبی روبرو شده است.

شعبده بازی

یکی از شغل هایی که در آینده کم کم از بین خواهد رفت همین شغل است.

تصور این موضوع شاید کمی مشکل باشد.

در گذشته شعبده بازها از طریق اجرای صحنه در بین مردم اسم و رسمی داشتند و مردم به آنها به چشم انسان‌های خارق العاده‌ای نگاه میکردند اما با گذشت زمان و همه گیر شدن اینترنت بسیاری از ترفندهای آنها فاش شده و افراد زیادی اقدام به انجام نمایش‌های شعبده بازها کردند و میزان منحصر به فرد بودن و خاص بودن آن کم شد.

همچنین جلوه‌های ویژه کامپیوتری و عینک های واقعیت مجازی آنقدر پیشرفت خواهند کرد که مردم بیشتر از قبل درگیر زندگی مجازی خواهند شد و در این دنیای مجازی همه چیز ممکن است و دیگر نمایش شعبده بازها چیز شگفت انگیزی به نظر نخواهد رسید و آنها از سیر پیشرفت عقب خواهند ماند.

وکالت

به احتمال خیلی زیاد در آینده شغل وکالت از انحصار انسان بیرون خواهد آمد و به انحصار نرم افزارهای هوشمند در خواهد آمد.

هوش مصنوعی به صورت کاملا عادلانه و با دانستن تمامی راه حل‌ها و موارد حقوقی میتواند جایگزین بهتری نسبت به انسان باشد و عدالت را بهتر برقرار کند.

داوری مسابقات ورزشی

به خاطر خطاهای انسانی و پیشرفت‌های تکنولوژی در این زمینه بسیار محتمل است که این شغل در آینده از بین برود، هم اکنون نیز به کار بردن سنسور در توپ فوتبال و بررسی دقیق خطاها از طریق فیلم‌های ضبط شده از مسابقات باعث شده است نقش داور بازی کمرنگ تر شود.

در آینده هوش مصنوعی همانند بازی های  ویدیویی داوری را کاملا به عهده خواهد گرفت.

غیر از مشاغلی که گفته شد برخی مشاغل هم دستخوش تغییرات خواهند شد به عنوان مثال به احتمال زیاد دانشگاه کلا حذف خواهد شد و افراد دیگر مانند گذشته سر کلاس حاضر نخواهند شد و هرکسی از طریق آموزش از راه دور آن مهارتی که نیاز دارد را انتخاب کرده و به صورت مجازی آموزش خواهد دید.

یا مشاغل مرتبط با بیمه تغییراتی خواهند داشت. احتمال تصادفات و آتش سوزی در آینده کمتر خواهد شد و بیمه بیشتر شامل موارد دنیای مجازی و سرمایه گذاری خواهد شد.

همچنین بسیاری از شغل‌های آزاد که فروشنده هستند مانند فروشنده پوشاک، فروشنده کالاهای برقی و الکترونیکی، کتابفروشی‌ها و غیره جای خود را به نمونه های اینترنتی خود مانند دیجی کالا خواهند داد.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
seyed

استاد نظرتون در مورد …(سانسور بشه لطفا😁) چیه؟

2
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x