ماجرای ناپدید شدن گلن میلر در جنگ جهانی دوم

رهبر مشهور گروه‌های نمایشی، گلن میلر موسیقیدان سبک جاز، نوازنده ترومبون و تنظیم کننده، آهنگساز و رهبر ارکستر در پانزدهم دسامبر سال 1944 ناپدید شد.

 

 

میلر نیز مانند سایر بازیگران مشهور در طی دوران جنگ جهانی دوم به واحد تفریحی نیروی هوایی ایالات متحده پیوست و گروه معروف نمایشی خود در نیروی هوایی امریکا را به وجود آورد.

هدف او سرگرم ساختن ارتش بود.

در ژوئن سال 1944 آنان به منظور پخش برنامه برای نیروهای مهاجم به بریتانیا رفتند.

بی بی سی به طور منظم برنامه پخش می کرد و میلر در نظر داشت تا در پاریس که در سال 1944 توسط قوای متفقین باز پس گرفته شده بود کنسرتی برای کریسمس اجرا کند.

قرار شد که گروه نمایشی با سه فروند هواپیمای حمل و نقل نیروی هوایی آمریکا ، انگلستان را ترک کند.

ولی هوای بد ، پروازها را به تعویق انداخت.

میلر تصمیم گرفت که پیشاپیش رهسپار سفر شود و برای این منظور در یک هواپیمای سبک “نورث من” (Norseman) به قدرت 600 اسب بخار که طی یک پروانه غیر عملیاتی عازم بوردو (Bordeaux) بود جا گرفت.

در صبح روز 15 دسامبر هواپیمای نورث من که هدایت آن را یک افسر پرواز به نام جان مورگان (john Morgan) به عهده داشت از ابوتز ریپتون (Abbots Ripton) به هوا برخواست و برای سوار کردن میلر و دوستش سرگرد نورمن باسل (Norman Bassell) که ترتیب این پرواز را داده بود عازم منطقه ی هوایی RAF در بدفورد (Bedford) گردید.

هواپیما در ساعت یک و 55 دقیقه بعد از ظهر مرحله دوم سفر خود را آغاز کرد و دیگر هیچ گاه نشانی از آن به دست نیامد.

گروه نمایشی در هیجدهم دسامبر به فرانسه رسید و اعضای آن از این که میلر در آنجا به دیدار گروه نیامده است شگفت زده شدند.

برای یافتن هواپیما و سرنشینان آن جست و جوی شدید و پی گیری انجام شد و علی رغم شایعاتی که درباره بر زمین افتادن آن وجود داشت هیچ لاشه ای از هواپیما به دست نیامد.

ارتباطات هواپیما با پاریس و بریتانیا نیز نشان دهنده هیچ مشکلی نبود.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
دیدگاه 1
  1. ALI میگوید

    جالب بود

پاسخی بدهید