معرفی و نقد فیلم Hereafter (آخرت یا پس از این)

فیلم Hereafter در مورد مرگ است و زندگی که پس از آن در جریان است. داستان چند فرد روایت میشود که از هم فاصله مکانی دارند اما کم کم به یک دیگر نزدیک میشوند و همه آنها یک وجه اشتراک دارند.

داستان فیلم Hereafter (اسپویل خیلی کم)

شخصی در فیلم هست به نام جرج که نوعی توانایی سایکومتری دارد و به محض اینکه دستش به بدن کسی بخورد، خاطرات او را میبیند. او از این طریق با روح افراد فوت شده هم می تواند ارتباط برقرار کند.

جرج سالهاست که این کار را کنار گذاشته چون ارتباط با دنیای مردگان به زندگی طبیعی اش آسیب زده بود اما برادرش مدام به او اصرار میکند تا این کار را برای منفعت های مالی که در پی دارد از سر بگیرد. او سعی میکند مشتریانی را بیاورد که میخواهند با امواتشان تماسی برقرار کنند و از آنها مطلع شوند.

یک زن از حادثه ای نجات یافته، به نوعی از مرگ برگشته است. سپس کتابی در مورد زندگی پس از مرگ مینویسد و زندگی خودش نیز تغییراتی کرده است. به دنبال کسی است که او را درک کند یا چیزی در اینباره بداند.

و یک پسر بچه که برادر دوقلویی دارد و ارتباط نزدیکی با او دارد. او در جستجوی احضارکننده های ارواح میرود اما متوجه میشود که همگی آنها حقه باز هستند. در نهایت جرج را پیدا میکند.

این فیلم پایان خاصی ندارد، در واقع اتفاق خیلی خاص و خارق العاده ای در آن رخ نمیدهد، به نوعی شاید بتوان گفت شبیه فیلم های جیم جارموش است. با این حال به نظر من تاثیر گذار است.

این فیلم جلوه های ویژه خوبی هم دارد. با اینکه تایم زیادی از جلوه های ویژه استفاده نشده است اما همان سکانس های کم هم بسیار عالی طراحی شده اند.

اگر علاقمند به فیلم های ماورالطبیعه هستید، فیلم Hereafter می تواند برایتان جذاب باشد و حتما ارزش یک بار دیدن را دارد. این فیلم به فارسی هم دوبله شده است. امتیاز فیلم 6.5 از 10 در IMDb می باشد.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x