نقد فیلم جادو در مهتاب Magic in the Moonlight

فیلم جادو در مهتاب ساخته وودی آلن در سال 2014 است. سبک فیلم عاشقانه و کمدی است. البته به نظر من طنز قوی ندارد و اگر کمدی نبود بهتر بود. چرا؟ (بدون اسپویل)

به این دلیل که داستان فیلم در مورد دختری است که مدعی برخورداری از توانایی های ماورایی است. او به زودی تبدیل به یک پدیده میشود و حالا کسی که او را میشناسد به سراغ دوست شعبده بازش میرود تا با کمک او دست این دختر را رو کنند.

دوست شعبده باز، استنلی نام دارد و شهرت جهانی دارد. او فردی دقیق و حساس است و باور به وجود عالم ماورالطبیعه ندارد. میگوید همه حقه ها را بلد است و حتما دست دختر را میتواند رو کند. اما در اولین برخورد با او غافلگیر میشود.

ماجرای فیلم جالب است اما به نظر من طنزی که چاشنی آن شده باعث میشود چندان جدی گرفته نشود و بیننده خیلی در بحر فیلم فرو نرود. از طرفی طنزش به حد کافی نیست و نه به یک فیلم طنز شبیه است و نه به یک فیلم جدی. ایراد بزرگ فیلم به نظر من همین است. اگر فیلم جدی تر بود به نظرم جذاب تر میشد.

تغییر دیدگاه استنلی نیز غیرواقعی است و می توانست کمی پخته تر و حساب شده تر اتفاق بیافتد. با این حال فیلم موفق میشود بیننده را غافلگیر کند.

در کل اگر به فیلم های فانتزی علاقه دارید این فیلم خوب است و به زبان فارسی هم دوبله شده است. امتیاز فیلم 6.5 از 10 است.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x