نقد فیلم مرد تای چی Man of Tai chi 2013 + فکت‌های جالب آن

اگر اهل فیلم‌های اکشن و رزمی هستید، فیلم مرد تای چی یا مبارز تای چی یکی از فیلم‌های خوب است که با همکاری کیانو ریوز ساخته شده است.

فیلم Man of Tai chi محصول سال 2013 است که کیانو ریوز آن را ساخته و کارگردانی کرده است و تیگر چن در آن بازی میکند.

تیگر داخل فیلم هم نام خودش را دارد.

این فیلم درواقع یک برداشت از زندگی خودِ تیگر است که به درخواست کیانو ریوز ساخته شده است چون تیگر چن، در فیلم ماتریکس بازی کرده بود و درآنجا با کیانو دوست شد.

کیانو از مهارت بالای رزمی او خوشش آمده بود و او را به عنوان مربی هنرهای رزمی خود انتخاب کرد.

تیگر چن داستان زندگی‌اش را برای کیانو تعریف کرد.

ماجرا از این قرار بود که او زمانی در معبدی در چین بود که شهرداری معبد آنها را خراب کرده بود و آنها پولی نداشتند تا معبد را بخرند.

کیانو این ماجرا را جالب دانست و تصمیم گرفت با کمی تغییر آن را به یک فیلم تبدیل کند.

نتیجه آن فیلم مرد تای چی شد که امتیاز 6 از 10 کسب کرده است و از نظر صحنه‌های زد و خورد عالی است.

تیگر چین یک رزمی کار چینی است که بدلکار و بازیگر سینما نیز می‌باشد.

داستان مرد تای چی: (بدون اسپویل)

تیگر یک جوان فقیر است که به سختی کار میکند و اموراتش را میگذراند. او هر روز به معبدی برای تای چی هم میرود و با استادش به همراه تعدادی شاگرد تمرین میکند.

یک روز دولت تصمیم میگیرد آنجا را خریداری کرده و برای طرح‌های شهرداری خراب کند. آنها پولی ندارند تا معبد را بخرند و حفظ کنند.

در همین حین کیانو ریوز که سردسته یک باند عجیب است، به او پیشنهاد میدهد مبارزه کند و در هر مبارزه‌ای که برنده شد پاداش خوبی خواهد گرفت…

مبارز تای چی کیانو ریوز

مرد تای چی یا مبارز تای چی محصول مشترک کشورهای چین و آمریکاست که اولین تجربه کارگردانی کیانو ریوز می باشد. کمی از نظر کارگردانی میتوان به فیلم خرده گرفت و حتی به نظر من روی رفتارها و اکت‌های کیانو نظارت حرفه‌ای صورت نگرفته است ولی به عنوان اولین تجربه کارگردانی که خودش هم در آن بازی میکند، فیلم قابل قبولی است.

مبارزات مختلفی در فیلم وجود دارند اما شخصیت اصلی داستان به سبک تای چی مبارزه میکند و برای بیننده تازگی دارد. مبارزه نهایی فیلم بسیار جالب و هیجان انگیز است و حاوی نوآوری می‌باشد.

موسیقی متن خیلی خوب کار شده است و کاملا به حال و هوای فیلم میخورد.

یکی از پیام‌هایی که فیلم در خود دارد در مورد این است که باید مراقب امنیت خود و حریم خصوصی خود باشید، آنها خیلی راحت میتوانند تیگر را زیر نظر بگیرند و حتی داخل خانه او را ببینند.

داستان فیلم با اینکه به نظر سر راست و ساده می‌آید اما در بطن خود عمق بیشتری دارد و آن هم مربوط به هدف درونی کیانو ریوز است که به دنبال چیزی است که در در نهایت با آن روبرو میشود.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x