مهارت های فردی

تمرین تمرکز فکر برای افرادی که لکنت زبان دارند

تمرکز فکر لکنت زبان

برای تمرین تمرکز فکر با خود هیپنوتیزم دستورات بسیار زیادی موجود است و چون نتیجه همه آنها یکی است لذا در زیر فقط به بیان پنج نوع آنها اکتفا می کنیم و شما خواننده محترم که مبتلا به لکنت زبان هستی می توانی یکی از پنج تمرین زیرا انتخاب کنی:

تمرین اول:

مقوای سفیدی به شکل دایره بقطر ده سانتی متر تهیه کنید و یک نقطه سیاه به اندازه عدس در وسط آن مصور کنید و این مقوای مدور را طوری با سنجاق ته گرد به دیوار نصب کنید که وقتی روی صندلی به فاصله یک الی 5\1 متر از دیوار می نشینید کمی بالاتر از سطح نگاهتان قرار بگیرد، 5 الی 15 دقیقه روبروی این نقطه سیاه نشسته و به آن چشم بدوزید و تصور کنید که این نقطه سیاه سوراخی است که بزودی پشه ای از آن خارج خواهد شد و شما سعی کنید مراقب این پشه باشید و هیچ فکری نباید به مغز شما خطور کند.

تمرین دوم:

لامپ خواب کوچک قرمزی تهیه کنید و یک نقطه سیاه با مرکب در وسط آن قرار دهید، اتاق را تاریک کنید و یا در شب روبروی این لامپ به فاصله 5\1 تا 2 متر روی صندلی بنشینید و به آن نقطه خیره شوید بدون اینکه به چیزی فکر کنید.

تمرین سوم:

نقطه ای روی آینه بگذارید به فاصله یک الی 5\1 متر از آینه روی صندلی بنشینید و به آن نقطه نگاه کنید، تصور شما در آینه بایستی طوری باشد که نقطه سیاه درست در میان دو ابروی شما قرار گیرد.

تمرین چهارم:

تنگی پر از آب تهیه کرده و شمعی پشت آن روشن کنید، روبروی آن نشسته و به تنگ آب نگاه کنید.

تمرین پنجم:

می توانید صبح قبل از طلوع آفتاب و عصر هنگام غروب آفتاب به مدت 5 تا 20 دقیقه به خورشید نگاه کنید نگاه کردن به خورشید عالی ترین ومؤثرین طریقه ایجاد تمرکز فکر یا خودهیپنوتیزم است. وقتی خورشید زیاد بالا آمده است و هنگام روز و ظهر نباید به خورشید نگاه کرد زیرا چشم ها را خراب و نابینا می نماید.

منبع: کتاب معالجه لکنت زبان با هیپنوتیزم ، تالیف شعبان طاووسی (کابوک)

میخواهید بیشتر بدانید؟ ↙

چگونه موفق شویم و به آرزوی خود برسیم؟

ایمان صدیقی

وبلاگ چیست و چگونه وبلاگ بسازیم؟

ایمان صدیقی

بورس چیست؟ به زبان ساده

ایمان صدیقی

چرا افسانه های شهری و شایعات تاثیر گذارند؟ | ایده های ماندگار

ایمان صدیقی

آموزش مدیریت و کنترل خشم

ایمان صدیقی

1 + 8 نکته مهم هوش مالی را بدانید!

ایمان صدیقی
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x