آموزش شعبده بازی چوب کبریت های جادویی

وسایل لازم: یک جعبه کبریت

تردستی شماره 3 : تصور کنید چند مهمان با بچه هایشان به خانه شما آمده اند تا آخر هفته را با شما باشند و بچه ها از شما می خواهند یک شعبده بازی انجام دهید. اگر نمی _ خواهید آنها را ناامید کنید می توانید این تردستی را که خیلی زود آماده می شود، اجرا کنید.

یک جعبه کبریت معمولی را به آنها نشان دهید. کشو را تا نیمه بیرون بکشید و چوب کبریت ها را به آنها نشان دهید. کشو را ببندید و اکنون جعبه کبریت را بچرخانید و از آنها بپرسید: اگر کشو را بیرون بکشم چه اتفاقی می افتد؟

همه آنها مسلما” جواب می دهند که کبریت ها بیرون می ریزند. اما شما یک ورد جادویی می خوانید و کشو کبریت را همان طور که وارونه روی میز قرار دارد تقریبا” تا انتها باز می _کنید. ولی اتفاقی نمی افتد و کبریت ها بیرون نمی ریزند. اکنون کشو را می بندید و آن را می چرخانید و مجددا” کشو را تا نیمه باز می کنید و به حضار نشان می دهید که کبریت ها سر جایشان هستند و تکان نخورده اند!

راز تردستی: این یکی از تردستی های محبوب من است و 25 سال است آن را انجام می دهم. راز آن ساده است. به گوشه ی خلوتی بروید و یک چوب کبریت بردارید و آن را افقی در روی سایر چوب کبریت ها قرار دهید ( دو سر آن را باید زیر لبه ها گیر بدهید یا با چسب آنها را به دیواره ی جعبه کبریت بچسبانید) اکنون جعبه کبریت جادویی شما آماده است. توجه داشته باشید که موقع گشودن کشو، آن را تا جایی باز کنید که کبریت افقی دیده نشود!

منبع: کتاب آموزش شعبده بازی – پاتابی – رامز

پاسخی بدهید